Nadzwyczajna sesja w mieście – dobre wieści dla Wójtostwa

Na zwołanej 12 września nadzwyczajnej, XL sesji Rady Miasta VII kadencji rozpatrywano wniosek Burmistrza Miasta Sanoka o wyrażenie zgody na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych nr G117042R (ul. Kwiatowa), G117063R, G117061R (ul. Młynarska) w Sanoku” oraz o zabezpieczenie w budżecie w 2018 roku środków finansowych na jego realizację.

Remont ulic Kwiatowej i Młynarskiej ma otrzymać dofinansowanie z tzw. „schetynówek”; wnioski o nie samorządy składają do 15 września.
Na sesji wnioskowano o zabezpieczenie w budżecie kwoty 1 mln 300 tys. zł. Całość inwestycji – remont ponad 1000 m drogi plus chodniki i oświetlenie – przekroczy 2 mln zł.
O tym jak ważna to inwestycja, świadczyło głosowanie: wszyscy radni podnieśli rękę „za” remontem Młynarskiej i Kwiatowej. Teraz trzeba kibicować, żeby wniosek złożony do wojewody uzyskał odpowiednią liczbę punktów. Mieszkańcy czekają na naprawę tych ulic kilka dobrych lat. Rada Dzielnicy wielokrotnie o potrzebę takiego remontu występowała. W 2016 r. mieszkańcy Młynarskiej złozyli wniosek do Budżetu Obywatelskiego o remont chodnika. Trochę się niepokoimy, że zmieniły się zasady punktowania wniosków, ale jesteśmy dobrej myśli. Skoro udało się Błoniom, udało się Dąbrówce, to może i Wójtostwu los będzie sprzyjał – mówił po sesji radny Adam Ryniak, przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Pod koniec obrad Zbigniew Daszyk zaproponował, aby Gmina Miasta Sanoka wspomogła gminy, które ucierpiały z powodu nawałnic. – Pomoc zaoferowało Jasło i Gorzyce – uzasadniał swoją propozycję przewodniczący Rady, poparty przez burmistrza Edwarda Olejkę.
Radni postanowili poruszyć temat symbolicznej pomocy finansowej (15 – 20 tys. zł) na kolejnym posiedzeniu, które odbędzie się 21 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.