Spotkanie z Jackiem Mateckim, promocja książki "Dramat numer trzy"

Spotkanie z Jackiem Mateckim, promocja książki „Dramat numer trzy”

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku oraz BWA Galeria Sanocka zapraszają na spotkanie autorskie z Jackiem Mateckim połączone z promocją książki „Dramat numer trzy”.

13 października 2017r. (piątek) o godzinie 18:00
BWA Galeria Sanocka
Rynek 14, 38-500 Sanok
wstęp wolny

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Jackiem Mateckim, sanoczaniniem, pisarzem, autorem, między innymi dwóch książek o Rosji. Nikt tak jak on nie potrafi opowiadać o tym nieznanym, strasznym i fascynującym kraju. Przemierzył go, będąc obywatelem polskim, jako… członek archangielskiej Polonii! Był tam, gdzie nikt przed nie miał wstępu, między innymi na klauzurze prawosławnego klasztoru, w strzeżonej bazie Gazpromu, tajnej przetwórni kawioru nad Morzem Ochockim, za co w jednej z rosyjskich gazet nazwano go agentem Putina i nie wpuszczono do Rosji.

Dwa lata temu ukazał się pierwszy reportaż Mateckiego „Co wy,…, wiecie o Rosji?” W tej oryginalnej książce zdał raport z kilkuletniej włóczęgi od Kaliningradu po Kamczatkę, od Archangielska po pustynie Azji Środkowej.

To miał być koniec wschodniej przygody, lecz ciągnie wilka do lasu. Wrócił i zaszył się na dalekim Uralu, w dziwnym budynku, który jak soczewka skupia w sobie obraz wielkiego kraju. To prowincjonalny teatr, gdzie wystawiają Szekspira, Gogola, sztuki o miłości, o „prawdziwej” historii, spektakle dla dzieci i coś, co jest podobne do sitkomu… Przesiadywał w garderobach, bawił się na jubileuszowych bankietach i jeździł z trupą na gościnne występy. Poznał mechanizmy rosyjskiej cenzury, wielkich aktorów, którzy nie mają szansy na sławę, skandalu, oraz reżysera który z miłości zniszczył własne przedstawienie. O tym wszystkim opowiada druga „rosyjska” książka Jacka Mateckiego „Dramat numer trzy”. Takiego reportażu nie było jeszcze ani w polskiej, ani w rosyjskiej literaturze!

Spotkanie z Jackiem Mateckim, promocja książki „Dramat numer trzy”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.