Goście w PWSZ: Rumeysa, Umut i Osman. Nieoceniony Erasmus!

Na PWSZ im Jana Grodka w Sanoku uczą się studenci także spoza granic Polski. Dzięki programom Erasmus mają możliwość podjęcia trudu zdobywania wiedzy na zagranicznych uczelniach.

Korzyści z tego płynące są nieocenione. – Podczas studenckich wyjazdów nie tylko poszerzamy horyzonty ,,czterech ścian” naszych placówek, szlifujemy język, poznajemy inne kultury, ale także nawiązujemy znajomości z osobami tak samo ,,nakręconymi” jak my – uważa Amelia Piegdoń, która opiekuje się w tym roku zagranicznymi studentami.
Rumeysa, Umut i Osman przyjechali na sanocką uczelnię z Turcji z Uniwersytetu w Kocaeli.
– Z przyjemnością pełnię dla nich rolę przewodnika, nie tylko po Sanoku. W ubiegłym tygodniu zdecydowaliśmy się na zwiedzenie jednego z ważniejszych miast Polski, Krakowa. Kraków to słynne obwarzanki, obowiązkowo Wawel i Sukiennice. W Krakowie nie można się nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie. Nasi zagraniczni goście byli zachwyceni ogrodem botanicznym w jesiennych barwach. Spacerowaliśmy wzdłuż Wisły i jedliśmy zapiekanki na Kazimierzu. Wycieczka była krótka, ale intensywna – relacjonuje Amelka. I dodaje:
– Dla nas, „tutejszych” studentów pobyt zagranicznych gości to także świetna okazja do sprawdzenia się w roli przewodnika, mini koordynatora, doradcy – co warto zwiedzić, i okazja do przełamania bariery językowej. Już namówiłam moich nowych znajomych na lekcję dla dzieci dotyczącą ich kraju, tradycji, kultury – przecież każdy sam najlepiej opowiada i pokazuje swoją kulturę, sztukę, architekturę, wartości, które wyznaje. Z drugiej strony postaramy się, aby goście zobaczyli jak najwięcej polskiego bogactwa.

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.