Ważne spotkania w Ministerstwie Funduszy i siedzibie zarządu PGE

Ważne spotkania w Ministerstwie Funduszy i siedzibie zarządu PGE

Burmistrz Tomasz Matuszewski spotkał się w Warszawie z minister Małgorzatą Jarosińską-Jedynak oraz prezesem zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciechem Dąbrowskim. Rozmowy dotyczyły możliwości współpracy oraz realizacji projektów o kluczowym znaczeniu dla rozwoju Sanoka.

– W Ministerstwie Funduszy i Rozwoju Regionalnego powróciliśmy do wcześniejszych rozmów na temat partnerstwa dla społeczno-gospodarczego rozwoju Sanoka, kiedy to analizowaliśmy potencjał rozwojowy miasta – także na podstawie badań prowadzonych przez Ministerstwo. Rozmowa z minister Małgorzatą Jarosińską-Jedynak umocniła mnie w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek, a to otwiera szansę na kompleksowy zrównoważony rozwój miasta, zwłaszcza w obszarze uzbrojenia terenów pod inwestycje, poprawy infrastruktury drogowej i mostowej, tworzenie stref pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne oraz inwestycje w odnawialne źródła energii. Obecnie miasto aplikuje kolejne wnioski, które mają wpłynąć na to, by Sanok stał się jeszcze bardziej miastem zielonym i ekologicznym. Przed nami dni wytężonej pracy i kontynuacja rozmów z przedstawicielami Ministerstwa. O szczegółach przeprowadzonych rozmów i ich efektach będę systematycznie informował zarówno radnych, jak i mieszkańców – powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski i dodał, że korzystając z okazji zaprosił minister Małgorzatę Jarosińską-Jedynak do odwiedzenia Sanoka w najbliższy weekend podczas Jarmarku Ikon.

Drugie ważne spotkanie, jakie burmistrz odbył podczas swojej wizyty w Warszawie, dotyczyło współpracy samorządu Sanoka z PGE Polską Grupą Energetyczną.

– Dziś śmiało mogę powiedzieć, że Sanok staje się partnerem dla Polskiej Grupy Energetycznej. Rozmowy z Prezesem PGE Panem Wojciechem Dąbrowskim prowadzę już ponad rok, a podpisanie Listu Intencyjnego z PGE Energia Ciepła jest dobrym tego przykładem. Otrzymałem informacje, że jako samorząd możemy liczyć na partnera, który zarówno kapitałem ludzkim, finansowym, działającym w wielu obszarach, może współpracować z naszym miastem, dzięki czemu wspólnie możemy wypracować korzyści w wielu obszarach działalności. Współpraca z Polską Grupą Energetyczną to jedno z priorytetowych założeń w planach rozwoju Sanoka. Punktem wyjścia była – zapowiadana w moim programie wyborczym – troska o czyste powietrze i zdrowie sanoczan. Podczas dzisiejszego spotkania omówiliśmy kolejne etapy współpracy z PGE Energią Ciepła, a także możliwości włączenia się Polskiej Grupy Energetycznej jako partnera inicjatyw społecznych podejmowanych przez mieszkańców Sanoka pod patronatem samorządu – poinformował burmistrz Matuszewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj