Dwa szczyty zdobyte! Fotorelacja

Dwa szczyty zdobyte! Fotorelacja

Dwa szczyty zdobyte! FotorelacjaOrli Kamień oraz Słonny Wierch to dwa szczyty, które udało się zdobyć uczestnikom inauguracyjnej górskiej wyprawy w ramach projektu Zdobywamy Koronę Ziemi Sanockiej. Podczas 15 km marszu uczestnicy wycieczki mogli poznać uroki Ziemi Sanockiej oraz podziwiać wyjątkowe widoki.

W słoneczną niedzielę 9 maja odbyła się inauguracyjna wycieczka w ramach projektu turystycznego – Zdobywamy Koronę Ziemi Sanockiej. Ponad 80-osobowa grupa śmiałków wybrała się na szlaki, aby poznać piękno Ziemi Sanockiej. Większość z nas pomimo że mieszka w tych okolicach często woli wybrać się w inne tereny, chociażby w Bieszczady, aby pochodzić po górach, często nie doceniając magii okolicznych terenów, które są przecież tak blisko nas. Grupa udała się w ponad 15 km trasę, aby zdobyć dwa szczyty: Orli Kamień – 518 m n.p.m oraz Słonny Wierch – 667 m n.p.m.

Pomysłodawcą oraz organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok. Organizatorzy podkreślają, że celem akcji odznaka KZS jest promocja potencjału turystycznego Ziemi Sanockiej oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu, upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i turystyki a zarazem zaproszenie mieszkańców oraz turystów do poznania walorów widokowych i kulturowych naszej małej ojczyzny.

Pierwsza wycieczkę poprowadził duet przewodników beskidzkich: Łukasz Łagożny oraz Piotr Kutiak. Podczas kilkugodzinnego marszu uczestnicy wyprawy mogli nie tylko podziwiać przyrodę oraz wspaniałe widoki, ale także dowiedzieć się jak zachowywać się w górach czy  podczas spotkania z niedźwiedziem. Cenne rady z pewnością zaowocują na przyszłość. Wyprawa zakończyła się wspólnym ogniskiem. 

Odznakę „Korony Ziemi Sanockiej” będzie można zdobywać w trakcie wycieczek górskich dokumentując je w specjalnie przygotowanej książeczce, które zostały rozdane uczestnikom pierwszej wyprawy. Kolejny szczyt do zdobycia już w czerwcu.  Książeczki dostępne są w siedzibie stowarzyszenia ŁnS przy ul. Grzegorza 4/2 w Sanoku.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj