Łącznik obwodnicy z ulicą Łany otwarty!

„W 2013 roku burmistrz Sanoka podpisał porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, w którym zobowiązał się do wybudowania trzech łączników z obwodnicą Sanoka, tj. łącznika Łany, łącznika z Rondem Beksińskiego oraz łącznika z ul. Okulickiego. Dziś miasto Sanok wywiązało się z części zawartego porozumienia” – mówił burmistrz Tomasz Matuszewski podczas uroczystego otwarcia ważnej dla Sanoka inwestycji drogowej.

Zakończyła się realizacja zadania pn. budowa łącznika drogowego pomiędzy obwodnicą Sanoka w ciągu drogi krajowej DK 28 Zator-Medyka a ul. Łany wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi wraz z przebudową ul. Porcelanowej drogi gminnej wewnętrznej.

Długość budowanego łącznika Łany to 519 m, długość przebudowywanej ul. Porcelanowej to 248 m, łącznie – 767 m nowej infrastruktury drogowej.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 3 650 805 zł

Koszt inwestycji: ponad 8 556 000 złotych

Realizacja zadania polegała na wykonaniu łącznika drogowego pomiędzy obwodnicą Sanoka w ciągu drogi krajowej DK 28 Zator-Medyka, a drogą gminną Nr G117160R ul. Łany (jezdnia o szerokości 6,0 m, oświetlenie, przepusty wraz zabezpieczeniem i umocnieniem skarp rowów, zjazdy zapewniające dostęp do terenów przyległych, budowa kanalizacji deszczowej, kanalizacji kablowej, przebudowa, budowa i zabezpieczenie kolidującej infrastruktury technicznej uzbrojenia terenu, w tym linii i kabli energetycznych, wodociągów, kanalizacji sanitarnej, gazociągów, wykonanie elementów oznakowania poziomego i pionowego.

Dodatkowo: wykonano roboty budowalne polegające na przebudowie ul. Porcelanowej (wzmocnienie wraz z poszerzeniem do szerokości 5,0 m jezdni drogi od skrzyżowania z ul. Łany; przebudowa skrzyżowań z drogami bocznymi, przebudowa zjazdów do istniejących działek, przebudowa urządzeń obcej infrastruktury technicznej kolidujących z przebudowywaną ulicą.

Podczas robót wykonawca napotkał niestabilne warunki gruntowe, dlatego też konieczne było wprowadzenie rozwiązań dodatkowych, mających na celu wzmocnienie podłoża gruntowego. 

W uroczystym otwarciu łącznika drogowego uczestniczyli: Monika Brewczak, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Krzysztof Sopel Dyrektor, Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Bogdan Fal, Prezes La Strada Sp. z o.o. — wykonawca zadania, ks. Piotr Buk, Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Janusz Cecuła, wicestarosta sanocki, Andrzej Romaniak, przewodniczący Rady Miasta Sanoka, Bogusława Małek, z Zarządu Rady Dzielnicy Posada.

„Wspólnie z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego współinwestujemy budowę kolejnego łącznika z rondem Beksińskiego. W niedługim czasie wykonawca wejdzie na plac budowy. Czynimy również starania, aby pozyskać dofinasowanie z różnych źródeł na budowę trzeciego łącznika z ulicą Okulickiego — oczekujemy aktualnie na ogłoszenia wyników naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych” – poinformował burmistrz Tomasz Matuszewski.

 

 

 

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Też mi sukces, dokończył to co poprzednik rozpoczął a swoich inwestycji brak. Łącznik Łany to łacznik do max 20 domów. Sukces co? a łączniki do Okulickiego i najważniejszy do Ronda Beksinskiego zapomniane ale tak to bywa jak byle kto może zostać burmistrzem Sanoka.

    • Drogi Frustracie,
      któremu wygrana Matuszewskiego zapewne pomieszała szyki i wybiła z politycznego rytmu – obyś jak najdłużej trzymał się na marginesie – spójrz prawdzie w oczy : to Wojciech Blecharczyk rozpoczął tę inwestycję. Poprzednia kadencja za priorytet stawiała sobie straszenie i zwalnianie ludzi z pracy, a nie budowanie dróg, w dodatku, jak to pogardliwie stwierdzasz, dla 20 domów. No i tak, drogi Frustracie…

  2. Zbrojne ramię ośmiorniczki.
    Tak? Zapytam. Pomimo tego ze „koleżanki redakcyjne” w mig zajma swoje stanowisko. Dzięki komu jesteście ? Trochę szacunku. Pamiętajcie ze zdrowie jest najważniejsze.., a te czasy miną, przyjdą nowi, inni, zycie.. tak to juz jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj