30 października na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano skradzioną we Włoszech betoniarkę (samochód ciężarowy marki MAN TGX), a na pobliskim parkingu skradzionego w Niemczech Mercedesa R Class 2010. Szacunkowa wartość obu pojazdów wynosi 160 tys. zł.

30 października, w trakcie wspólnych działań prowadzonych na przygranicznych parkingach przez funkcjonariuszy SG z Medyki i policję z Przemyśla, zatrzymano samochód marki MERCEDES R Class (rok prod. 2010) na niemieckich numerach rejestracyjnych.

W trakcie czynności sprawdzających ustalono, że pojazd wraz z tablicami rejestracyjnymi figuruje w bazie SIS jako utracony na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Szacunkowa wartość samochodu wynosi 80 tys. zł.

Aktualnie trwają czynności, aby ustalić właściciela mercedesa. Sprawę przekazano funkcjonariuszom policji z KMP w Przemyślu.

Na przejściu granicznym w Medyce, na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymano samochód ciężarowy marki MAN TGX rok produkcji 2008 (betoniarka), który figurował w bazach SIS oraz INTERPOL jako kradziony na terytorium Republiki Włoskiej. Szacunkowa wartość samochodu to 80 tys. zł.

 

źródło: BSG