Dobiega końca 28 edycja Radia Biwak – letniej audycji Polskiego Radia Rzeszów.

Za nami 60 programów, połowa realizowana z naszej biwakowej altanki przy ul. Zamkowej 1, połowa z “terenu”, z miejsc w których nas nigdy wcześniej nie było, a także z tych, do których bardzo lubimy wracać. Przemierzyliśmy nasze województwo wzdłuż i wszerz, byliśmy m.in. w Zarzeczu, Pilźnie, Wysocku, Bolestraszycach, Gorajcu, Dołżycy, Polańczyku, Majdanie i Przysłupiu koło Cisnej, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, Mielcu, Radymnie, Myczkowcach, Zagórzu i w Krośnie.

Spotkaliśmy wyjątkowych ludzi: pasjonatów, miłośników swoich małych ojczyzn, ludzi kochających muzykę, tradycję, historię, dobrą kuchnię. Poznaliśmy nowe smaki zarówno orientalne, jak i te lokalne, ocalone od zapomnienia m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich z całego regionu. Dbaliśmy też o zdrowie zarówno przygotowując pełnowartościowe posiłki z Przystankiem Zdrowia jak i poznając ciekawe dyscypliny sportowe w naszej strefie fit. Przeczytaliśmy wiele książek, to dzięki naszej Letniej Czytelni oraz półce bokcrossingowej. Na naszej plenerowej scenie w altance prezentowały się podkarpackie zespoły muzyczne, słuchaliśmy również śpiewu… ptaków.

Radosne tegoroczne biwakowanie przerwała śmierć naszego przyjaciela, wieloletniego kierownika Radia Biwak Rafała Potockiego. To wstrząs dla nas i wielki smutek. Dziękujemy, że dzielili go Państwo z nami.

Mamy nadzieję, że spotkamy się podczas Wielkiego Finału Radia Biwak w Sanoku. W piątek i sobotę z Rynku będziemy prowadzić naszą letnią audycję, a później zapraszamy na Błonie, tam zaplanowaliśmy cykl koncertów.