Owocowy jeż i świeczniki z łyżeczek.
Kreatywność nie znała granic

O twórcze i aktywne wakacje zadbały Osiedlowe Domy Kultury. Bezpłatne warsztaty zorganizowane były zarówno dla najmłodszych sanoczan, jak i nieco starszych. Uczestnikom zajęć nie zabrakło motywacji do pracy, chęci nauczenia się czegoś nowego, a przede wszystkim dobrego nastroju.

Roztańczony „Gagatek”

Od 10 lipca do 2 sierpnia pod hasłem „Tańca nigdy za wiele” odbywały się warsztaty taneczne.
Przez pierwsze dwa tygodnie dzieci powyżej 11 roku życia pod czujnym okiem Ewy Marszałek zgłębiały tajniki hip-hopu. Od 24 lipca Paulina Kędra prowadziła zajęcia z tańca towarzyskiego. Najmłodsi uczyli się m.in. walca angielskiego, wiedeńskiego, cha-chy oraz samby.
Oprócz zajęć tanecznych, od początku wakacji do połowy sierpnia w godzinach 10:00-13:00 odbywają się zajęcia plastyczne oraz sportowe. Raz w tygodniu koordynatorzy organizują dzieciom seanse filmowe.

Wakacyjna Akademia Seniora w „Puchatku”

Mini Kulinaria, zajęcia plastyczne oraz taneczne znalazły się w programie Wakacyjnej Akademii Seniora. Spod rąk uczestników warsztatów wychodziły prawdziwe dzieła sztuki, zarówno kulinarne, jak i artystyczne. Seniorzy piekli miseczki z ciasta kruchego, robili sałatki oraz koreczki owocowe. Podczas zajęć „Coś z niczego” prowadzonych przez kierownika ODK „Puchatek”, Wiolettę Gurgacz-Piontek wycinali róże, a z łyżeczek plastikowych przygotowywali świeczniki. W środę, 1 sierpnia odbyły się już ostatnie z tego cyklu – warsztaty taneczne, podczas których uczestnicy zaprezentowali energiczny „Taniec Eleny”.

ESZ