Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło dzisiaj listę beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie ramach programu „Sportowa Polska”. Na liście znalazł się Sanok, który otrzymał prawie pół miliona złotych.

Dofinansowanie wynosi 435 tys. zł. Za tę kwotę powiększoną o wkład miasta zostanie wyremontowany budynek gospodarczy na stadionie. Remont będzie wykonany w przyszłym roku. – To kolejna dobra wiadomość – cieszy się burmistrz Tadeusz Pióro. – Widać, że Sanok dobrze współpracuje nie tylko z jednostkami wojewódzkimi, ale również centralnymi.
– Czekamy na następne duże inwestycje sportowe w Sanoku – podkreśla poseł Piotr Uruski, który jest członkiem sejmowej Komisji Sportu. – Minister Jarosław Stawiarski jest otwarty na współpracę z nami. Mam nadzieję, że już niedługo ogłosimy kolejne dobre informacje w sprawie toru lodowego i hali sportowej w Sanoku.
–Min. Stawiarski wielokrotnie podkreślał, że to nie koniec inwestycji w naszym mieści – dodaje burmistrz Pióro. – Sanok będzie włączony do Centralnego Ośrodka Sportowego. Coraz więcej związków sportowych odzywa się do nas z propozycją współpracy, bo widzą co dzieje się w Sanoku. Umowy mamy już podpisane z sześcioma. Sanok mocno „idzie” w sport i ta infrastruktura naprawdę będzie piękna.