W kolorowych strojach i czerwonych noskach odwiedzają pacjentów szpitali, prowadząc „Terapię śmiechem”. Sięgają po iluzję, żonglerkę, zabawy i uśmiech oraz życzliwość, aby pomóc podopiecznym pokonać chorobę i przeciwności. To wolontariusze Fundacji „Dr Clown”, która rozpoczęła działalność na Podkarpaciu i zaprasza do współpracy oraz wspólnej zabawy. Będą m.in. spotkania z nauką żonglerki i atrakcyjne szkolenia dla wolontariuszy.

Fundacja „Dr Clown”, której motto brzmi „Uśmiech leczy”, działa od 1999 roku, prowadząc program „Terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych. Od trzech lat działa w Rzeszowie, teraz oficjalnie rozpoczyna szerszą działalność na Podkarpaciu – w Przemyślu, Sanoku i Ustrzykach Dolnych.

Uśmiech leczy – dosłownie! Niezwykła „Terapia śmiechem”

„Terapia śmiechem” to spotkania, podczas których przeszkoleni „doktorzy clowni” sięgają po interaktywne gry i zabawy, żonglerkę, iluzję oraz empatyczne rozmowy, aby pomóc podopiecznym zapomnieć o chorobie i trudnościach oraz je przezwyciężać. – Badania naukowe wyraźnie dowodzą, że śmiech ma szereg dobroczynnych właściwości dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia. Dotlenia, wspomaga odporność organizmu, przyspiesza zdrowienie i rehabilitację, redukuje stres, stymuluje wydzielanie tak zwanych „hormonów szczęścia”. Śmiech ma więc dosłownie lecznicze właściwości, podobnie – życzliwa relacja z drugim człowiekiem. Dlatego odwiedzamy chore dzieci i dorosłych w szpitalach – oni tego uśmiechu i ciepła potrzebują szczególnie mocno – tłumaczy Anna Mossakowska, Pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” na Podkarpaciu.

„Doktorzy clowni” na Podkarpaciu. Dołącz do zespołu w Przemyślu, Sanoku lub Ustrzykach Dolnych

„Doktorzy clowni” odwiedzają regularnie pacjentów Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II oraz Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, od niedawna są też regularnymi gośćmi kolejnych trzech podkarpackich placówek: Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku. W planach jest dalsze rozszerzanie działalności.

– Bardzo się cieszymy, że jesteśmy obecni na Podkarpaciu i spotykamy się z ogromną życzliwością szpitalnych władz i personelu. Planujemy się rozwijać i zanosić uśmiech do tak wielu podkarpackich chorych, do ilu jest to możliwe – opowiada Anna Mossakowska, która jako „doktor clown” o pseudonimie Dr Bajka działa już 15 lat, od czasu, gdy studiowała w Warszawie pedagogikę specjalną. – Zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu i zostania dawcą uśmiechu – „doktorem clownem” na Podkarpaciu. Z doświadczenia wiem, że wolontariat w Fundacji „Dr Clown” to prawdziwa przygoda – okazja do wzięcia udziału w unikalnych, różnorodnych szkoleniach, zdobycia wielu cennych kwalifikacji zawodowych, poznania fantastycznych i interesujących ludzi. W naszych zespołach wzajemnie się inspirujemy i zarażamy pasją. Warto do nas dołączyć – w całym kraju mamy aż 600 wolontariuszy – wylicza Mossakowska.

Zapraszamy do kontaktu:
Anna.mossakowska@drclown.pl
Tel. 784 399 249

Więcej informacji: www.facebook.com/DrClown.Podkarpacie, www.drclown.pl