Ostrzegamy przed złodziejami – domokrążcami, którzy chcąc zdobyć pieniądze, nie przebierają w środkach. Wczoraj jedna z mieszkanek powiatu brzozowskiego padła ofiarą złodziei. Kobieta wyrażając chęć pomocy „potrzebującej”, została przez nią okradziona. Policja apeluje o ostrożność!

Brzozowscy policjanci ostrzegają mieszkańców powiatu brzozowskiego przed złodziejami, którzy są w stanie posunąć się do wszystkiego, tylko po to aby osiągnąć swój cel. Stosują oni przeróżne metody i niejednokrotnie wykorzystują dobre serce swoich „darczyńców”.

Wczoraj kolejna z mieszkanek  powiatu brzozowskiego straciła pieniądze wskutek działania przestępców. Doszło do tego po godz. 14. To wówczas na teren posesji jednego z domów w miejscowości Blizne przyszła kobieta, która poprosiła gospodynię o pomoc finansową. Pokrzywdzona bez wahania wyraziła chęć pomocy „potrzebującej”. W tym celu udała się do domu, by przynieść pieniądze. Cały czas towarzyszyła jej obca kobieta, która ciągle powtarzała, że jest osobą biedną i potrzebującą. Gdy otrzymała od mieszkanki Bliznego poczęstunek i skromny datek stała się bardziej natarczywa. Nalegała, by ta dała jej coś jeszcze i gdy pokrzywdzona nakazała jej opuścić dom, do środka weszła druga obca kobieta i mężczyzna. Obie zaczęły przytrzymywać 74-latkę za ręce, a w tym czasie mężczyzna przeszukiwał mieszkanie. Na szczęście pobliscy mieszkańcy usłyszeli wołanie o pomoc swojej sąsiadki i ruszyli jej na ratunek. To spłoszyło złodziei, którzy w pośpiechu opuścili dom. Osoby te odjechały samochodem koloru ciemnoniebieskiego. Po tej wizycie pokrzywdzona zorientowała się, że z portfela zniknęły jej pieniądze w kwocie 840 zł.

Jak ustalili policjanci kobieta, która prosiła 74-latkę o pomoc finansową, tydzień wcześniej była już widziana w tych okolicach, wówczas pytała o pracę.

 

KPP Brzozów