Mężczyzna po zrobieniu zakupów pozostawił portfel na sklepowej ladzie. Gdy powrócił okazało się, że portfela nie ma. Policjanci posiłkując się zapisem monitoringu ustalili sprawcę przywłaszczenia. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

W ubiegły poniedziałek do komendy w Sanoku zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił, że po zrobieniu zakupów, przez nieuwagę pozostawił swój portfel na sklepowej ladzie. W drodze powrotnej do domu zorientował się, że nie ma portfela. Wrócił do sklepu lecz niczego nie znalazł. Również nikt z personelu nie wiedział co stało się z portfelem, w którym znajdowało się sporo pieniędzy.

Policjanci podejrzewali, kto mógł zabrać portfel. Nagranie z monitoringu potwierdziło ich przypuszczenia. W czwartek zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Młody mężczyzna przyznał się do zarzutu i wskazał miejsce gdzie wyrzucił portfel. Policjanci odnaleźli portfel i po sprawdzeniu okazało się, że 18-latek zabrał jedynie drobne pieniądze, a pozostałe, które były zapakowane do koperty, w dalszym ciągu znajdowały się w portfelu.

Zguba trafiła z powrotem do właściciela.

18-latek będzie odpowiadał przed sądem za popełnienie przestępstwa przywłaszczenia. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

 

źródło: KPP Sanok