Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy są podejrzani o rozbój. Obaj zaatakowali pokrzywdzonego i zabrali mu portfel z pieniędzmi i dokumentami. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

W poniedziałek policjanci interweniowali w jednym z mieszkań przy ul. Jagiellońskiej w Sanoku, gdzie doszło do kradzieży pieniędzy. Na miejscu okazało się, że trzech mężczyzn w wieku od 38 do 63 lat przebywało razem w jednym mieszkaniu i piło alkohol. W pewnym momencie 38-latek zaatakował 45-latka, następnie najstarszy z nich przeszukał pokrzywdzonemu kieszenie i zabrał portfel. Były w nim pieniądze w kwocie 1600 zł i dokumenty. Część skradzionych pieniędzy wziął najmłodszy z mężczyzn i wyszedł z mieszkania.

Policjanci zatrzymali 63-latka, a chwilę później także 38-latka. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Młodszy mężczyzna miał przy sobie 770 zł, ponieważ część pieniędzy zdążył już wydać.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty rozboju. Wczoraj prokuratura na wniosek policjantów wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do tego wniosku, zasądzając wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące.

źródło: KPP Sanok