Strażnicy graniczni z placówki w Medyce zatrzymali 56-letniego obywatela Ukrainy, który w zamian za odstąpienie od czynności wobec podróżującego z nim mężczyzny, próbował wręczyć korzyść majątkową. Wręczający łapówkę usłyszał zarzuty, a jego pasażerowi odmówiono wjazdu.

3 września, na drogowym przejściu granicznym w Medyce do odprawy na wjazd do Polski zgłosiło się dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni podróżowali citroenem na czeskich numerach rejestracyjnych.

56-letni kierowca pojazdu okazał paszport oraz czeski tytuł pobytowy uprawniający m.in. do pracy na terenie Czech. Z kolei 44-letni pasażer podróżował na podstawie paszportu oraz wizy pracowniczej wydanej przez polski konsulat, do której wymagane są również dokumenty potwierdzające miejsce oraz warunki zatrudnienia. W związku z brakiem tych dokumentów, funkcjonariusze SG podjęli decyzję o odmowie wjazdu.

Wówczas kierowca podszedł do kabiny kontrolerskiej i usiłował wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę w kwocie 100 hrywien w zamian za odstąpienie od czynności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Cudzoziemiec usłyszał zarzuty do których się przyznał i dobrowolnie poddał karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

źródło: BSG