Funkcjonariusze SG z Rzeszowa – Jasionki zatrzymali mieszkańca województwa śląskiego, który przewoził w samochodzie prawie 200 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Z tytułu niezapłaconego podatku Skarb Państwa straciłby 156 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze SG prowadzili działania kontrolne na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Do kontroli zatrzymali samochód osobowy marki ford mondeo na śląskich numerach rejestracyjnych.

Okazało się, że 27-letni mieszkaniec Kędzierzyna – Koźle przewozi samochodem prawie 200 kg tzw. krajanki tytoniowej, która miała posłużyć mu do produkcji i sprzedaży nielegalnych papierosów. Jak oszacowano, państwo z tego tytułu straciłoby ponad 156 tys. zł.

Cały tytoń był zapakowany w 15 płóciennych worków płasko ułożonych zarówno w bagażniku jak i na tylnych siedzeniach forda.

Aktualnie, kierowca usłyszał zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z placówki straży granicznej z Rzeszowa – Jasionki.

źródło: BSG