Funkcjonariusze SG z Rzeszowa – Jasionki, po raz kolejny w tym tygodniu zatrzymali kierowcę, który w samochodzie przewoził krajankę tytoniową bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Susz miał posłużyć do produkcji nielegalnych papierosów, które miały zostać odsprzedane z zyskiem.

19 września, funkcjonariusze SG z Rzeszowa – Jasionki prowadzili kontrolę pojazdów na drodze krajowej w miejscowości Lipiny w powiecie dębickim.

Do kontroli drogowej zatrzymano pojazd osobowy prowadzony przez 39- letniego obywatela Polski. Okazało się, że w przestrzeni bagażowej kierowca transportuje 65 kg suszu tytoniowego zapakowanego w 13 foliowych worków. Kierowca (mieszkaniec Rzeszowa), przyznał się do posiadania nielegalnego towaru i złożył stosowne wyjaśnienia. Jeśliby krajanka tytoniowa trafiła do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego ok. 30 tysięcy złotych.

W bieżącym tygodniu to już kolejne tego typu zdarzenie. Kilka dni wcześniej funkcjonariusze SG z Rzeszowa – Jasionki zatrzymali mieszkańca Śląska który przewoził prawie 200 kg krajanki tytoniowej. Aktualnie, obu mężczyzn czeka postępowanie karno – skarbowe.

źródło: BSG