Konkurs Recytatorski „Wierszowanie” zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku już po raz XIX. Przesłuchania recytatorów odbyły się w dniach 26-28 listopada 2018. Recytatorzy podzieleni zostali na 4 kategorie wiekowe od przedszkola po 3 klasę Gimnazjum. Łącznie w konkursie wzięło udział 73 recytatorów ze szkół powiatu sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego i brzozowskiego.

Nagrody dla laureatów „Wierszowania” ufundował Powiat Sanocki, a poczęstunek Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku.

Pierwszy dzień „Wierszowania” -26.11.2018 .

Jury w składzie: Kamila Mackiewicz Rossmanith, Marzena Radwańska oraz Dorota Wierdak wyłoniły najlepszych recytatorów wśród przedszkolaków.

I m. -Szymon Kubicki – SP- Lutowiska
II m. – Julia Nabrzeżny – Przedszkole 2 z Sanoka
II m. – Maria Janik – Przedszkole 2 z Sanoka
III m. – Błażej Jakubiec – SP-Lutowiska

Wyróżnienia:
Antoni Szczerbicki -SP-Lutowiska
Lena Pogorzelec – Przedszkole 2 z Sanoka

Drugi dzień „Wierszowania” – 27.11.2018
Jury w składzie: Elżbieta Ciupak, Maria Gajda oraz Kamila Mackiewicz – Rossmanith wysłuchało z uwagą 23 wiersze i przyznało następujące nagrody:
I m. Helena Leśniak –SP-8 Sanok
II m .Zuzanna Szaniawska – SP-8 Sanok
II m.Ewa Krupska –SP-Ustrzyki Dln.
III m. Kamil Filus – SP-Lutowiska

Wyróżnienia;
Sara Kumah – Doe –SP-Ustrzyki Dln.
Maja Goszczurny – SP-Lutowiska
Agata Mazurek – SP-Lutowiska

28.11 2018 trzeci dzień konkursu –odbyły się przesłuchania kategorii III –kl.4-6 Szkoły Podstawowe oraz kategoria IV klasy 7-8 Szkoły Podstawowe oraz 3 klasa Gimnazjum.

W komisji konkursowej zasiadły: Kamila Mackiewicz Rossmanith, Marzena Radwańska oraz Mieczysława Gaździk.

Kategoria III
I m. – Witold Pełdiak – SP-Lutowiska
II m. – Szymon Hebda – SP-Lutowiska
II m. – Natalia Chmura SP-Tarnawa Dln.
III m. – Ksawery Motyka –SP –Lutowiska

Wyróżnienia:
Maja Perkołup –SP-Bukowsko
Aleksandra Ropel – SP-1 Sanok
Michalina Szul – SP-1 Sanok
Paweł Łoskot – SP-Tarnawa Dln.

Kategoria IV
II m.- Sara Pawełek-G-Lutowiska
III m. –Amelia Jadczyszyn – SP-1 Sanok

Wyróżnienia:
Kacper Antoń –SP-Stara Wieś
Martyna Winiarska – SP-1 Sanok