4 października na strzelnicy LOK w Brzozowie, odbyły się zawody strzeleckie dla młodzieży z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku oraz Sanockie Stowarzyszenie Strzeleckie „SAGITTARIUS”.

Organizację zawodów dofinansowano z dotacji „na wsparcie projektu z zakresu tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu” – przyznanego przez Urząd Miasta w Sanoku.

Do udziału w zawodach zaproszono młodzież zrzeszoną w organizacjach patriotyczno – obronnych oraz młodzież z SP nr 1 w Sanoku, trenującą strzelectwo sportowe. Zgłosiły się Jednostka Strzelecka 2210, Jednostka Strzelecka Strzelec nr 2088, TG Sokół Sanok oraz Sp1 w Sanoku. Każda drużyna wystawiła po trzech zawodników.

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: karabin sportowy leżąc, 50m, karabin sportowy otwarte przyrządy celownicze leżąc, 50m, karabin sportowy S&W (typu AR15) stojąc, 25m, pistolet Glock 10m.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Dąbrowski z SP nr 1 w Sanoku zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Piotr Kurek również z SP nr 1 w Sanoku. Trzeci był Marcin Michałkowski
z Jednostki Strzeleckiej Strzelec nr 2088.

Drużynowo najlepsi byli uczniowie z SP nr 1 w Sanoku, drugie miejsce zajęła Jednostka Strzelecka Strzelec nr 2088, a trzecie Jednostka Strzelecka 2210.

 

materiały nadesłane