Zatorze ma nowe boisko

Przez wiele lat mawiano, że „zawracają tam wrony”. Zatorze powoli nabiera blasku, a to jeszcze nie koniec. W dzielnicy planowane są kolejne inwestycje.

Główny pomysłodawca i założyciel Akademii Piłkarskiej Sanok, Jakub Gruszecki, zwrócił się do władz miasta z prośbą o przekazanie akademii boiska mieszczącego się przy ul. Kenara. Urząd miasta wystąpił do rady dzielnicy o opinię. Ta wyraziła zgodę, co zaowocowało podpisaniem trójstronnego porozumienia.

4 sierpnia na odnowionym stadionie w dzielnicy Zatorze odbył się turniej „Errea Cup 2018”. Były to pierwsze od lat zawody sportowe rozegrane na tym boisku. Oprócz gospodarza – Akademii Piłkarskiej Sanok – wzięły w nich udział następujące drużyny: Ekoball Sanok, Goal Nowy Sącz, Sokoliki Stary Sącz, Karpaty Krosno, Szóstka Jasło, Rzemieślnik Pilzno. Turniej uroczyście otworzyli burmistrz miasta Tadeusz Pióro oraz poseł na Sejm RP Piotr Uruski.

W planach na przyszły rok jest doprowadzenie do boiska wody, a następnie zamontowanie zraszaczy, dzięki którym murawa w upalne dni nie będzie tak szybko wysychała.

Nie jest to jedyna inwestycja na zaniedbanym dotąd Zatorzu. W lipcu ukończono remont ul. Głowackiego. Poprawiono też stan dojazdowych uliczek, np. Malinowej. Na prośbę mieszkańców jeszcze w tym roku zostanie wykonany środkowy odcinek ul. Kenara. Inwestycja, która nie była uwzględniona w budżecie na ten rok, wyniesie 110 tys. zł
– Będziemy starać się, by w budżecie na rok 2019 kontynuować inwestycje drogowe. Jest jeszcze sporo do zrobienia – zaznacza burmistrz.
esz