Bezpłatne porady telefoniczne dla pacjentów

Specjaliści udzielają informacji pod bezpłatnym numerem 800-190-590. Numer telefonu został uruchomiony w ramach projektu „Łączy nas pacjent”.

Dyżury i tematyka porad znajduje się poniżej:
7 lutego (czwartek) w godz. 11.00-14.00 dyżur telefoniczny będą pełnić eksperci z Koalicji Pacjentów Onkologicznych. Udzielą m.in. porad w zakresie organizacji procesu diagnostyki i leczenia oraz form pomocy i wsparcia dla chorych i ich rodzin.

8 lutego (piątek) w godz. 13.00-15.00 dyżurować będzie Fundacja Urszuli Jaworskiej. W tym dniu pacjenci otrzymają informacje o dostępnych w Polsce badaniach klinicznych oraz zasadach ich wykonywania.

Eksperci poinformują również o metodach pobierania komórek macierzystych od dawców, zaletach i zagrożeniach zabiegu, prawnych aspektach dawstwa szpiku, zakładaniu subkonta dla pacjentów oraz zasadach zbierania pieniędzy na leczenie. Pacjenci zdobędą też wiedzę na temat chorób nowotworowych, w szczególności nowotworów krwi, metod leczenia oraz fundacjach pomagających chorym na raka.

11 lutego (poniedziałek) w godz. 10.00-14.00 do telefonu zapraszają specjaliści z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę. Poinformują o zakresie opieki medycznej i terapii oraz o sposobach przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

11 lutego (poniedziałek) w godz. 16.00-17.30 dyżurować będzie Stowarzyszenie na rzecz osób z niedoborem alfa-1 antytrypsyny w Polsce.

13 lutego (środa) w godz. 8.00-12.00 Fundacja STOMAlife udzieli porad w zakresie radzenia sobie ze stomią.

14 lutego (czwartek) w godz. 10.00-12.00 eksperci z Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego udzielą informacji o objawach, diagnostyce, sposobach leczenia choroby oraz o rehabilitacji i ośrodkach działających w Polsce, zajmujących się leczeniem SM.

15 lutego (piątek) w godz. 13.00-15.00 pomocą będą służyć specjaliści z Fundacji Urszuli Jaworskiej. Oprócz informacji o dostępnych badaniach klinicznych, poinformują o możliwościach leczenia i ścieżkach diagnostyki zakażenia wirusem HCV (wirusowego zapalenia wątroby) oraz o możliwościach uzyskania wsparcia w organizacjach pacjentów.

Projekt realizowany jest Rzecznika Praw Pacjenta i przedstawicieli największych w Polsce organizacji pacjentów.