Turniej Nadziei Olimpijskich w Biłgoraju

Turniej Nadziei Olimpijskich w Biłgoraju to coroczna impreza w podnoszeniu ciężarów, w której biorą udział zawodniczki i zawodnicy z całej Polski, w tym roku do rywalizacji przystąpiło 80 zawodników z województwa lubelskiego, Podkarpacia i Małopolski. Turniej rozgrywany był w dwóch kat wiekowych do lat 17 i open.

W kategorii open, w zawodach wzięło udział trzech naszych reprezentantów Miłosz Łuczka, który zdobył 2. miejsce w kat do 67 kg 67+77 =144 kg, Sławomir Bentkowski był 3. w kat do 89 kg 92 +105= 197 kg. Obydwaj poprawili rekordy życiowe.

Zawodnicy w klasyfikacji Sinclaira, tj. w przeliczeniu wyników wszystkich zawodników z kg i wag przez współczynnik wyrównujący z Tabeli Sinclaira, w podziale na juniorów i seniorów 3 miejsce do lat 18 zajął Seweryn Przybylski, a w klasyfikacji open zawodów 1 miejsce zajął Patryk Sawulski, Sewery Przybylski zdobył 2. miejsce w kat 61 kg 83 w rwaniu i 102 w podrzucie w dwuboju 185 kg, Jakub Dec kat. 67 kg zajął 4. miejsce 60 +80 rekordy życiowe podrzut i dwubój Maciej Sachajdak kat. 73 kg spalił rwanie na w podrzucie 72 kg nie klasyfikowany.