Będziemy się wypowiadać na temat poszerzenia granic

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta przyjęła uchwałę o przystąpieniu do procedury zmiany granic administracyjnych Miasta Sanoka i o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami. Uchwała została przyjęta przy trzech głosach wstrzymujących się. Zwiększenie terytorialne Sanoka jest drogą do rozwoju miasta.

Konsultacje społeczne mają dotyczyć przyłączenia sołectw z gminy wiejskiej Sanok: Bykowce, Czerteż, Międzybrodzie, Płowce, Sanoczek, Stróże Małe, Stróże Wielkie, Trepcza, Zabłotce, z gminy Zagórz sołectwa Zahutyń.

– Jest to ważny krok w kierunku rozwoju Sanoka i debaty nad procesem rozwojowym miasta. Dziękuję radnym, którzy podzielają koncepcję rozwoju Sanoka związaną z poszerzeniem granic – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Tomasz Matuszewski.

Głosowanie nad projektem uchwały poprzedziła dyskusja. Wstrzymali się od głosu radni: Agnieszka Kornecka-Mitadis, Roman Babiak i Sławomir Miklicz. Radna Kornecka-Mitadis nie zabierała głosu w dyskusji, natomiast radni Babiak i Miklicz wyrazili opinię, że opowiadają się za poszerzeniem granic Sanoka, natomiast mają wiele obaw. Radny Roman Babiak chciałby najpierw poznać opinie mieszkańców na temat przyłączenia sołectw, natomiast radny Miklicz obawia się m.in. o koszty potencjalnych inwestycji. I choć radny Miklicz w jednym ze swoich wystąpień wtrącił subiektywną uwagę, że, cytujemy: „Wydaje mi się, że bardzo klarownie się wypowiedziałem” – to jednak nie potrafimy stwierdzić, słuchając radnego, o co właściwie chodzi i dlaczego wstrzymał się od głosu…

W podsumowaniu nasuwa się pytanie, czy – biorąc pod uwagę wynik głosowania – radni wstrzymujący się są rzeczywiście za poszerzeniem granic i rozwojem Sanoka, czy też jednak wyrażają sprzeciw wobec tego pomysłu? Więcej na temat przebiegu dzisiejszej
(17 grudnia) sesji Rady Miasta napiszemy wkrótce.

Będziemy się wypowiadać na temat poszerzenia granic