Pawilony handlowe i budownictwo modułowe – 4 zalety
Architektura pawilonów handlowych opiera się o tak zwane budownictwo modułowe. Sprowadza się ono do konstruowania danego pawilonu z gotowych już komponentów. W efekcie pawilony handlowe posiadają 4 zalety, plasujące je na znacznie wyższej pozycji niż tradycyjne, murowane budynki. Jakie są więc te 4 największe zalety? O tym i nie tylko o tym w niniejszym artykule.
Jakie są największe zalety pawilonów handlowych?
Dzięki wspomnianemu już budownictwu modułowemu – pawilony handlowe mają cztery najważniejsze zalety, które stawiają je na bez porównania wyższej pozycji, niż ich tradycyjnych, wykonanych z cegły odpowiedników. Są to:
- Znacznie niższa cena pawilonu handlowego, niż budowanego od fundamentów budynku
- Możliwość większego dopasowania projektu, do potrzeb danego właściciela
- Możliwość rozłożenia i ponownego złożenia pawilonu na nowym miejscu
- Szybsze i łatwiejsze formalności związane z jego zbudowaniem
Każdy z tych czterech punktów omówimy szczegółowo poniżej.
Wnętrze pawilonu handlowego. Źródło: Mastertec
Zaleta 1: Niska cena pawilonów handlowych
Uniwersalnym w architekturze prawidłem jest to, że budynek wznoszony z gotowych już komponentów zawsze będzie tańszy niż jego ceglany, stawiany od podstaw odpowiednik. Nie inaczej jest w przypadku pawilonów handlowych. Wspomniane rozwiązanie nazywamy technologią modułową. Od budowania z wielkiej płyty różni ją to, że dodawane do konstrukcji części – są zazwyczaj w pełni do niej dopasowane.
Zaleta 2: Dopasowanie pawilonu handlowego do właściciela
Drugim, najbardziej rzucającym się w oczy plusem technologii modułowej, a tym samym: wznoszonych w oparciu o nią pawilonów handlowych – jest możliwość dopasowania budowli do danego właściciela. Innymi słowy przedsiębiorca ma teraz znacznie większą możliwość realnego wpłynięcia zarówno na wielkość, jak i na kształt danego pawilonu handlowego. Dzięki temu właściciel zyskuje możność zoptymalizowania do swych potrzeb całej konstrukcji.
Zaleta 3: Rozłożenie i ponowne złożenie pawilonu
Trzecią zaletą, która w naturalny sposób wynika ze swojej poprzedniczki jest ta, że budownictwo modułowe możemy także w krótkim czasie i niewielkim nakładem sił – rozebrać i ponownie złożyć na nowym, bardziej dla nas atrakcyjnym miejscu. To z kolei daje nam ogromną elastyczność w prowadzeniu swojego biznesu. Wybór odpowiedniego miejsca prowadzenia swego pawilonu handlowego, a także późniejsza weryfikacja trafności pierwotnego założenia i możliwość wprowadzenia szybkiej korekty – będą miały nań ogromne znaczenie.
Zaleta 4: Szybkie formalności wystawienia pawilonu handlowego
Czwartą zaletą pawilonu handlowego – która ma równie wielkie znaczenie, co poprzednie trzy – jest łatwy i szybki proces załatwiania formalności związanych z wystawieniem go. Pawilon handlowy nie wymaga pozwolenia na budowę – zamiast tego wystarczy zgłosić fakt wystawienia go do odpowiedniego organu prawnego.
Podsumowanie
Cztery powyższe zalety sprawiają, że przeżywamy obecnie na polskim rynku wielki boom na pawilony handlowe. Można też wnioskować, że samo budownictwo modułowe jako takie bardzo się w najbliższej przyszłości rozwinie. Warto wybrać swój pawilon handlowy jedynie spośród sprawdzonych i docenionych marek.
Ostatnie komentarze