Stanisław Chęć

Data i miejsce urodzenia: 3 maja 1965 r., Jasienica Rosielna.

Wykształcenie: wyższe magisterskie – Uniwersytet Rzeszowski (kształcenie zawodowe), Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku (studia podyplomowe z Informatyki – zarządzanie oświatą).

Kariera zawodowa: Autosan – piłkarz Stali (1983–1991), nauczyciel  w Zespole Szkół Technicznych (1991-2002) i Zespole Szkół nr 3 (2002-2003), nauczyciel i wicedyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego (2003-2009), kierownik i wicedyrektor Gospodarstwa Pomocniczego Warsztaty Centrum (2005-2010), nauczyciel i wicedyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji (2009-2016), wiceburmistrz Sanoka ds. społecznych i oświaty (2016-2018), starosta sanocki (2018-2024), obecnie znów nauczyciel w RCRE.

Rodzina: żona Danuta, córka Monika (35 lat), syn Kacper (16 lat), wnuki – Hubert i Izabela.

Zainteresowania: sport, ogród, działalność społeczna.

Kadencje w radzie: pierwsza (w poprzedniej członek Rady Miasta Sanoka; złożył mandat po wyborze na starostę).

Wybrany z listy: KW Prawo i Sprawiedliwość.

Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość.

Przynależność do komisji: Zdrowia, Rodziny i Polityki Socjalnej oraz Oświaty, Sportu i Rynku Pracy.

Postulaty w radzie: kontynuacja zadań rozpoczętych w poprzedniej kadencji czyli: budowa siedziby Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego i magazynów zarządzania kryzysowego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, sali gimnastycznej przy II Liceum Ogólnokształcącym, utworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego, inwestycje w infrastrukturę drogową, m.in. remont ul. Konopnickiej z budową chodnika, ul. Kościuszki, trzeci odcinek ul. Stróżowskiej, ul. 2 Pułku Strzelców Podhalańskich, dróg Stróże – Płowce i Pisarowce – Markowce (Podgaj), przebudowa drogi Falejówka – Grabówka, przebudowa drogi wraz z budową chodnika w Mrzygłodzie, budowa chodnika w Pastwiskach i przy drodze z Niebieszczan do Prusieka, budowa bezpiecznego przejścia przy szkole w Porażu, przebudowa mostu w Rzepedzi, przebudowa drogi w Besku łączącej się z obwodnicą Miejsca Piastowego, kontynuacja działań związanych z budową kolejnego odcinka obwodnicy Miejsca Piastowego z Długiego do obwodnicy Sanoka; w szkołach bieżące doposażanie i unowocześnianie pracowni dydaktycznych, pozyskiwanie środków na potrzeby osób niepełnosprawnych.