Serdecznie zapraszamy do udziału w nadchodzących wydarzeniach kulturalnych w Sanoku w dniach 14–16 lutego 2025 roku.
BWA Galeria Sanocka
Paulina Dębosz – „MAŁE OPOWIEŚCI”
Wernisaż: 14 lutego godzina 18:00 BWA Galeria Sanocka, Rynek 14.
Wystawa trwa: 15.02 – 14.03.2025.
„Małe opowieści” to zestaw prac malarskich, składających się z przeważającej ilości obrazów oraz paru form przestrzennych. Tematyką związane z wydarzeniami, które autorka zasłyszała lub bezpośrednio przeżyła (obrazy z cykli „Sytuacje” i „Narracje”), oraz sobie wyobraziła. Obrazy z najnowszego cyklu „Podobieństwo”, są nierealnymi historiami, jednak w odczuciu bliskie światu wewnętrznemu, autentyczne z racji formy, która sama przez siebie zaczyna opowiadać, na pograniczu duchowego czy może mistycznego świata. Prace są malarskim zapisem, komentarzem, rejestrem. /Paulina Dębosz/
Urodziła się w 1987 roku w Tuchowie, woj. małopolskie, mieszka od około 15 lat na Podkarpaciu. Posiada dwa wspaniałe psy. Zajmuje się malarstwem, grafiką, instalacją artystyczną i konserwacją. Jest technikiem konserwacji mebli i wyrobów snycerskich (Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, Studium), Magistrem Sztuki – absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Sztuki Wizualne, specjalność Malarstwo. Dyplom w Pracowni Interdyscyplinarnej. Obecnie pracuję jako asystent w Katedrze Projektowania Graficznego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jej prace brały udział w ponad 70 wystawach, w tym kilku indywidualnych.
Muzeum Historyczne w Sanoku
Kinga Budakowska ‒ „TRZY POZIOMY ‒ WYSTAWA FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ”
Wernisaż: 15 lutego 2025, godz. 11:30 (sobota), Sala Gobelinowa w podziemiach Zamku Królewskiego w Sanoku.
Wystawa trwa: 15.02 – 14 .03.2025 w Salach im. Wiesława Banacha w podziemiach Zamku Królewskiego w Sanoku.
KINGA BUDAKOWSKA
Absolwentka Wydziału Humanistycznego UWM oraz Wydziały Filologicznego UG. Miłośniczka eksploracji piękna ziemi, sztuki i antropologii. Podróżniczka – odwiedzone 83 kraje na 6 kontynentach.
Wystawa „Trzy poziomy“ jest zgłębieniem toposu homo viator. Przedstawione prace stanowią efekt podróży poprzez ekstremalne obszary ziemi od najwyższych gór, poprzez pustynie aż po kaniony, będące wnętrzem ziemi. „Trzy poziomy” w ujęciu geograficznym ukazują przestrzenie krańcowe, miejsca, gdzie zanika ego, a możliwa staje się podróż w głąb siebie oraz do uniwersalnych wartości. Obrazy obszarów, będących przyrodniczym dziedzictwem Ziemi są symbolem metafizycznej wędrówki łączącej wysiłek, zmęczenie i zachwyt. Trójdzielna figura znaczeniowa jest głęboko zakorzeniona w duchowości zarówno chrześcijańskiej, konfucjańskiej, czy buddyjskiej. Przedstawiony tryptyk o ziemi może być zatem interpretowany jako historia zmagań człowieka z dążeniu do harmonii. Trzy poziomy, trzy kontynenty, trzy żywioły, trzy podróże układające się w jedna wędrówkę po mandali ludzkiego życia do akceptacji, spokoju i miłości.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemia Sanocka” serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy.
Sanocki Dom Kultury
No Name
Wernisaż: 15 lutego 2025, godz. 16:00 (sobota), Galeria Sanockiego Domu Kultury.
Wystawa trwa: 15.02 – 9.03.2025.
Eliksir Cocktail Bar – Sanok
Koncert „De Selfmades” i „THE NASER MATER”

Galeria o Smaku Kawy
Recital Gitarowy Mateusza Wójcika
Koncert: 15 lutego, godz. 16.30, Galeria o Smaku Kawy.
Wstęp: bezpłatny.
Ostatnie komentarze