WĘDKARSTWO

Jubileusz dla „dwójki”

Drużynowe Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka doczekały się okrągłego jubileuszu, bo na dużym stawie w „Sosenkach” rozegrano 20. edycję tradycyjnej imprezy. Tym razem zwycięstwo odniósł zespół koła nr 2.
Do walki przystąpiło osiem drużyn, reprezentujących nie tylko koła wędkarskie, ale również organizacje i zakłady pracy. Zawody rozgrywano przy kiepskiej pogodzie (mocny wiatr, deszcz pod koniec zmagań), więc wyniki były przeciętne. Brały głównie krąpie i płocie, choć trafiło się też kilka karpi i linów, jak również… żyłek przegryzionych przez drapieżniki.
Po kilku godzinach łowienia najlepsze okazało się koło nr 2, którego skład tworzyli:Edward Król, Konrad Chanas i Piotr Wołoszyn. Miejsce 2. zajęła Społeczna Straż Rybacka (Sylwester Michalak, Jan Kocyłowski i Piotr Hanejko), a 3. koło nr 1 w Zagórzu (Tomasz Batruch, Paweł Mołczan i Łukasz Sokół).
Burmistrz Tadeusz Pióro wręczył nie tylko puchary i nagrody dla najlepszych drużyn, ale również pamiątkowy grawerton dla gospodarza stawów w „Sosenkach”, czyli koła nr 3, które od końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku organizuje te zawody.