Tadeusz Pióro, Tomasz Matuszewski

Centrum Rehabilitacji i Sportu otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Informacja o dofinansowaniu budowy Centrum Rehabilitacji i Sportu w Internecie była dostępna od czwartku 1 czerwca. Burmistrz Tadeusz Pióro w piątek zwołał konferencję, na której razem z dyrektorem Tomaszem Matuszewskim ogłosili tę wiadomość mieszkańcom Sanoka.

Dofinansowanie wynosi 15,5 mln zł, jest więc bardzo wysokie i świadczy o realnym znaczeniu inwestycji dla rozwoju polskiego sportu.
Tadeusz Pióro uważa, że to nie jest ostatnia dobra wiadomość, związana z dofinansowaniem budowy Centrum ze środków zewnętrznych. – Tymczasem się cieszę, że będę mógł powiedzieć Radzie, że dotrzymałem słowa. Jestem pewien, że finansowy udział Miasta w realizacji tej inwestycji będzie wynosił mniej niż 50 procent – powiedział burmistrz.
38,2 mln to prognozowany koszt budowy Centrum. 15,5 mln to pierwszy znaczący „zastrzyk” finansowy. Ministerstwo bardzo wysoko oceniło sanocką inwestycję, a przyznana dotacja lokuje ją na 5 miejscu pośród innych inwestycji z listy strategicznych dla sportu w całym kraju.
Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Sanockiego” w piątek za tydzień.
FZ

 

 

6 KOMENTARZE

  1. Cieszy mnie, że temat centrum masz szansę realizacji. Niemalże codziennie jestem obok budowy i widze postępy. Świetna sprawa bo mieszkańcom Sanoka, brakuje takiego obiektu. Sanoka i wszystkim zainteresowanym.

  2. Panie Burmistrzu na Pana miejscu, szukałbym młodych ludzi do pracy, bo czas na zmiany na kilku stanowiskach w urzędzie i spółkach. Potrzebujemy w mieście tak zaangażowanych osób jak dyrektor Mosiru, to nie tylko Pan, ale całe miasto zyska.

  3. Szybkie działania z tą inwestycją tylko pogratulować. Codziennie rośnie w oczach. Fajny pomysł z ta nową stroną internetową, oby wam się udało przebić w tym naszym Sanoku.

  4. Podoba mi się optymizm Burmistrza i Dyrektora, mam nadzieję, że się to tak zakończy jak mówią. Życzę powodzenia w inwestycji i nowej waszej strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj