Koniec z opłatami za roaming po 15 czerwca 2017 r

Roaming w UE przechodzi do historii.

Cennik Orange, T-mobile, Play i Plus-a zmienia się. Wygląda na to, że to koniec drogiego roamingu w Unii Europejskiej. W lutym udało się osiągnąć porozumienie w sprawie jednolitych cen hurtowych na terenie całej wspólnoty, które będą obowiązywały wszystkich operatorów sieci komórkowych. Zmiany w roamingu 2017 w UE będą obowiązywać od 15 czerwca. Oznacza to tylko, że za rozmowy np. z wakacji w Grecji zapłacimy mniej.
Oferty poszczególnych operatorów będą się jednak różnić. Oferta Orange, Plus, T-Mobile, Play, Cennik, której sieci będzie najbardziej opłacalny?

ORANGE ORANGE jako jedyna sieć oferuje roaming w ramach abonamentu bez dodatkowych opłat, dla abonentów, którzy obecnie korzystają z oferty nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci.
Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w
UE 1 GB internetu w UE – 0,04 zł/1 MB

ROAMING UE 2017: T-MOBILE
minuta połączenia wychodzącego – do 0,29 zł;
minuta połączenia przychodzącego – do 0,05 zł;
SMS, MMS i 1 MB transferu – do 0,09 zł.

ROAMING UE 2017: PLUS
za minute wychodzącą w LTE – 0,29 zł
za minute odbierania w LTE – 0,05 zł
sms 0,20 zł
mms 0,40 zł
transfer danych 0,19 zł/1MB

ROAMING UE 2017: PLAY
minuta połączenia wychodzącego – od 0,09 zł do 0,30 zł (w zależności od taryfy)
minuta połączenia przychodzącego – 0,05 zł;
wysłanie wiadomości SMS – od 0,05 zł do 0,09 zł;
wysłanie wiadomości MMS – od 0,04 zł do 0,09 zł;
1 MB transmisji danych – od 0,04 zł do 0,09 zł.

Porozumienie w sprawie zniesienia roamingu w UE było negocjowane od dawna. 1 lutego ogłoszono informację o jego zawarciu. Warunki negocjowały kraje unijne oraz Parlament Europejski. Zniesienie roamingu najbardziej odczują mieszkańcy krajów wspólnoty. Bowiem za połączenia z wakacji np. w Grecji do Polski zapłacimy zdecydowanie mniej. Co ważne porozumienie jednak nie dotyczy tylko cen połączenie, ale również transferu danych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj