Zawody łucznicze w Tarnowie

– dobre lokaty sanoczan!

Turnieje łucznicze, zwłaszcza te historyczne, zawsze są dla strzelającego niesamowitym przeżyciem. Nie inaczej było 10 i 11 czerwca, kiedy to odbył się „IX Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry”.

Każdy uczestnik swoim strojem i sprzętem reprezentował wybraną epokę historyczną. Niektórzy przedstawiali wczesnych Słowian, inni Polską szlachtę. Była też grupa odtwarzająca japońskich samurajów. Każdy, kto wszedł na teren zamku tarnowskiego, na chwilę przenosił się o kilkaset lat wstecz.
Stowarzyszenie „Łucznicy Sanoka” chętnie bierze udział w wielu turniejach, ale do Tarnowa przyjechało po raz pierwszy. Była to świetna okazja do poznania nowych ludzi – miłośników łucznictwa – i zaprezentowania swoich umiejętności. Udział w tarnowskim turnieju wzięło prawie 60 osób, z czego 10 reprezentowało Sanok. Warto wspomnieć, że Tarnów gościł też uczestników z Ukrainy. Łucznicy strzelali zarówno do klasycznych tarcz, jak i tych przedstwiających zwierzęta i potwory. Na koniec turyści mogli podziwiać salwę strzał z murów zamku.
W niedzielę, drugiego dnia, odbywał się finał turnieju, do którego zakwalifikowało się 16 osób. Grzegorz Patronik z Sanoka po ciężkiej walce doszedł do 10. pozycji, a Daniel Och, również sanoczanin, zajął zaszczytne 2. miejsce. Zwycięzcą został Jacek Łabęcki z Dąbrowy Górniczej.
Ewelina Och