Wyróżnienie w Senacie RP

„Bije z Was moc charakteru, piękna i młodości. To Wy budujecie przyszłość, jesteście ludźmi, których pociąga wolność”- tymi słowami zwróciła się prof. dr hab. Krystyna Chałas z Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL do uczestników ogólnopolskiego konkursu pn. „Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”.

Konkurs adresowany do nauczycieli szkół wszystkich szczebli edukacji, nad którym honorowy patronat objął prof. dr hab. Kazimierz Wiatr- przewodniczący Senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu. Pedagodzy opisali swoich wybitnych uczniów, którzy poprzez realizację pasji i działania na rzecz innych, stanowią wzór do naśladowania. Zwycięskie prace zostały opublikowane w książce „Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”.

Gala literackich zmagań odbyła się 20 czerwca w Senacie RP w Warszawie, a wśród laureatów znalazła się uczennica z Niebieszczan, Magdalena Morawska. Biografię napisała Marta Brzeżawska, wychowawczyni Magdy ze szkoły podstawowej. Podczas uroczystości pamiątkowymi statuetkami uhonorowano zarówno nauczycieli – autorów biografii, jak i ich bohaterów. Uczennicy towarzyszyli rodzice, którzy nie kryli dumy z córki.

Gratulujemy!