Osiągnięcia edukacyjne

Pierwsze podsumowanie roku szkolnego

W zakończonym roku szkolnym w Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych różnego szczebla brało udział, ogółem: 977 uczniów, z czego 404 uczniów to uczniowie szkół podstawowych, a 537 – gimnazjów. Do finału w Rzeszowie dotarło 43 uczniów, uzyskując tytuł finalisty (14 uczniów ze szkół podstawowych i 29 z gimnazjów). Tytuł laureata Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego zdobyło 27 uczniów miejskich szkół.

Wśród szkół podstawowych najlepiej w podsumowaniach wypadła „trójka” – aż 6 laureatów i 2 finalistów to uczniowie szkoły im. Tadeusza Kościuszki na Posadzie. Szkoła Podstawowa nr 2 miała 4 laureatów i 3 finalistów, SP 1 – jednego laureata i czterech finalistów, SP 4 – pięciu finalistów.
Wśród gimnazjów najlepiej w klasyfikacji wypada „jedynka” – 6 laureatów i 9 finalistów, za nią „trójka” – 5 laureatów, 8 finalistów, potem G2 – 4 laureatów, 8 finalistów, w G4 – jeden laureat, 4 finalistów.

Uczniowie sanockich szkół brali również udział we współzawodnictwie sportowym, organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy – Spartakiadzie Młodzieży Szkolnej dla podstawówek, Gimnazjadzie dla gimnazjów, uzyskując wysokie lokaty na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

We współzawodnictwie Spartakiady Młodzieży Szkolnej woj. podkarpackiego – na ogólną liczbę 630 sklasyfikowanych szkół I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, a III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku.
We współzawodnictwie Gimnazjadzie woj. podkarpackiego – na ogólną liczbę 442 sklasyfikowanych gimnazjów: IV miejsce zajęło Gimnazjum nr 3, VI miejsce zajęło Gimnazjum nr 4, XI miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Sanoku.
W Elblągu rozegrano zawody rangi mistrzostw Polski szkół w unihokeju. Po raz kolejny ze znakomitej strony pokazały się reprezentacje sanockich szkół. Złoty medal przywieźli chłopcy z SP 4, srebrny zawodnicy G 3.

83 zespoły, 1240 uczestników z 13 województw, 214 spotkań rozegranych w 6 halach. Tak w skrócie wyglądała 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”, który rozegrano tradycyjnie w Elblągu. Impreza ma rangę mistrzostw Polski.

Reprezentacja Gimnazjum nr 1 (Sara Czech, Martyna Białowąs, Anna Milczanowska, Kamil Gierla), brała udział w transgranicznym konkursie dla szkół pt. „Wspólnie zachowajmy dziedzictwo kulturowe!” zorganizowanym z okazji European Cooperation Day (EC Day) 2017 w ramach Programu Współpracy Transgranicznej POLSKA-BIAŁORUŚ-UKRAINA 2014-2020.Opiekunem reprezentacji jest dyrektor Gimnazjum nr 1 – Paweł Stefański.
Gimnazjum nr 1 w Sanoku otrzymała prawo udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 19-21 września na Białorusi.