Wakacje zdrowe i bezpieczne

Pod takim hasłem Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku, zorganizowało w pierwszą sobotę lipca br. zajęcia edukacyjno-rekreacyjne dla dzieci i ich rodziców.

Spotkanie z psycholog i strażakami

W świetlicy na „Małej Stacji”, uczestnicy spotkali się z panią psycholog Agatą Wolanin, która przybliżyła zasady zdrowego i bezpiecznego spędzenia wakacji. Tematykę uzupełnili strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Sanoku, którzy przybyli na miejsce spotkania wozem strażackim w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Po sporej dawce edukacji rozpoczęła się zabawa przy lodach, ciasteczkach i muzyce. Dużą porcję wrażeń miały dzieci podczas zabaw integracyjnych i grach planszowych prowadzonych przez organizatorki zabawy: Joannę Hydzik i Barbarę Milczanowską ze współpracownikami oraz rodzicami.

Nagrody

Podczas spotkania ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dzieciom, które wykonały prace plastyczne „Moje wrażenia z wycieczki do Łańcuta”, która odbyła się z okazji Dnia Dziecka. I tak, 1. miejsce przyznano Zosi Śliwiak z SP nr 7, 2. miejsce – Marlenie Malik z SP w Falejówce a 3. miejsce – Oliwii Frydryk z SP nr 7. Organizatorzy nagrodzili upominkami (książki, albumy, gry planszowe, pluszaki, przybory szkolne) wszystkie dzieci, które oddały prace i uczestniczyły w zajęciach i wspólnej zabawie na rozpoczęcie wakacji pod patronatem Świętego Zygmunta.

Wszystkie atrakcje mogły być zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Sanoka, pana Tadeusza Pióro, w ramach wspierania działań na rzecz rodzin wielodzietnych.

Uczestnicy