Konferencja trenerów

W Warszawie odbyła się coroczna Ogólnopolska Konferencja Trenerów z licencją UEFA PRO, UEFA A i UEFA Elite Youth A. Odnotowano rekordową frekwencję. Swoje kwalifikacje podniosło aż 1200 trenerów!

Konferencję zorganizowano w Centralnym Ośrodku Sportu, hali Torwar, gdzie odbyła się część teoretyczna, a na zajęcia praktyczne uczestnicy konferencji przenosili się na pobliski Stadion Miejski Legii Warszawa. Spotkanie szkoleniowców rozpoczęło się w niedzielę 9 lipca, zakończyło się natomiast dzień później, 10 lipca. Wśród prelegentów znalazł się między innymi były menedżer Manchesteru United David Moyes.

Sanockich trenerów reprezentowali w stolicy Piotr Kot i Tomasz Matuszewskitrenerzy UEFA A, którzy spotkali się również z trenerami pierwszej drużyny narodowej – Adamem Nawałką i Bogdanem Zającem. Podczas ogólnopolskiej konferencji bardzo atrakcyjne zajęcia praktyczne poprowadzone były przez Dariusza Dźwigałę – selekcjonera reprezentacji U-19 oraz trenera Pogoni Siedlce – Adama Łopatko.
Jesteśmy przekonani, że możliwość bezpośrednich rozmów i dyskusji z trenerami, pracującymi na co dzień w najwyższych klasach rozgrywkowych, pozwoli sanockim trenerom na wykorzystanie pozyskanej wiedzy w swojej pracy.