Jakie drogi i mosty wyremontuje nam GDDKiA? Czy doczekamy się ścieżki rowerowej?

Dyrektor Bogdan Tarnowski podczas konferencji 22 sierpnia mówił o inwestycjach i remontach na terenie miasta i powiatu sanockiego, realizowanych obecnie przez GDDKiA.

„Drobiazgi”

Rozpoczął od najmniejszych: remont prawostronnego chodnika i wymiana krawężników i wykonanie nakładki od ulicy Sanowej do ulicy Podgórze (wartość zadania to ok. 1,7 mln zł) – prace zakończą się w październiku. Remont drogi nr 28 na odcinku Sanok – Bykowce, od ulicy Przemysłowej w kierunku Bykowiec; prace jeszcze się nie rozpoczęły, ale zostaną wykonane w bieżącym roku, ich wartość to ok. 1,8 mln zł.

Kaliber „cięższy” plus rowery na Lipińskiego

– Po staraniach samorządu Sanoka otrzymaliśmy środki na remont ciągu komunikacyjnego: ulic Lwowskiej, Kolejowej i Lipińskiego, ogłosiliśmy przetarg na jego wykonanie, otwarcie ofert planujemy 1 września – mówił Bogdan Tarnowski, dodając, że prace zostaną rozłożone na dwa lata, w tym roku na ten cel zostanie przeznaczonych 400 tys. zł, w następnym 4 mln zł. Wyremontowane zostaną chodniki, kanalizacja, zostanie zrobiona regulacja wysokościowa studzienek, oznakowanie poziome i pionowe oraz remont nawierzchni. GDDKiA zapoznała się z wnioskiem, jaki wpłynął od samorządu miasta, i przychylnie do niego odniosła – o wyznaczenie miejsca, po którym będzie można ulicą Lipińskiego bezpiecznie przemieszczać się na rowerze.

Mosty

Z „drobnych” inwestycji dyrektor Tarnowski wymienił jeszcze dwa obiekty: most na potoku Sanoczek i most na rzece Tyrawka. W perspektywie jest poprawa stanu technicznego także innych mostów, zarówno w mieście, jak i na jego obrzeżach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj