Zanim będzie nowy dworzec

Podczas konferencji 22 sierpnia burmistrz Tadeusz Pióro mówił o budowie dworca przy ul. Lipińskiego. Zapewnił, że inwestycja nie jest zagrożona i będzie realizowana.

– Na dworzec oraz zakup niskoemisyjnych autobusów, w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, są przewidywane określone środki, ok. 13 mln zł przypada na budowę dworca. Został ogłoszony przetarg, zgłosiło się trzech kontrahentów. Najniższa kwota w przetargu wyniosła 16 mln zł. Różnica duża i chociaż możliwa do udźwignięcia przez miasto, to przetarg unieważniliśmy i staramy się dokonać zmian w projekcie, tak aby nie skutkowało to cofnięciem środków z MOF-u, i ogłosimy kolejny przetarg – informował Tadeusz Pióro.

Budowa nowego dworca powinna się zakończyć w 2018 roku. Tymczasem autobusy zatrzymują się na parkingu przy Gimnazjum nr 3 na Lipińskiego, ale nie wiedzą o tym turyści, którzy przejeżdżając przez Sanok wybierają się w Bieszczady… Może należałoby ustawić tablicę informacyjną także tam, gdzie dawniej były stanowiska dla autobusów? Jedna tablica jest, ale od strony placu parkingowego czy manewrowego, ale to najwidoczniej za mało.