Kronika Policyjna: kradzieże, włamania, nietrzeźwi

Sanok

* 29 sierpnia przy ulicy Jagiellońskiej kobieta zawiadomiła, że nieznany jej sprawca dokonał przywłaszczenia telefonu komórkowego marki Samsung o wartości 450 zł.

* 31 sierpnia przy ulicy Jana Pawła II, Policjanci w trakcie podjętej interwencji ujawnili, że mężczyzna kierujący samochodem marki Daewoo, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 4,1 promila alkoholu.

* 31 sierpnia przy ulicy Białogórskiej 27-letni mężczyzna zawiadomił, że z kieszeni spodni wypadł mu portfel, w którym znajdowały się dokumenty oraz pieniądze. Portfel został przywłaszczony przez przebywających na miejscu dwóch mężczyzn. W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali sprawców przywłaszczenia.

* 2 września przy ulicy Jagiellońskiej, kobieta zawiadomiła, że nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu, uruchomił go i próbował wyjechać z parkingu. Na miejsce skierowano patrol który ujawnił w zaparkowanym samochodzie 40-letniego mężczyznę. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 3,4 promila alkoholu. Ponadto 40-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Sanoku do 17 maja 2018 roku.

4 września przy ulicy Kochanowskiego, kierujący samochodem marki Volkswagen w trakcie cofania uszkodził zaparkowany pojazd. Świadkowie zdarzenia podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy podbiegli do niego, zabrali kluczyki do samochodu i powiadomili policję. Policjanci podczas wykonywania czynności służbowych ujawnili, że kierujący był nietrzeźwy. Badania wykazały w jego organizmie 1,8 promila alkoholu.

Gmina Zagórz

* 3 września w Zagórzu, przy ulicy Filtrowej, kobieta zawiadomiła, że znany jej mężczyzna kierował wobec niej groźby karalne pozbawienia życia, zdrowia, a także zniszczenia mienia. Wypowiadane groźby wzbudziły u zawiadamiającej obawę, że zostaną spełnione. Ponadto sprawca zabrał kobiecie telefon marki Samsung o wartości 1 tys. zł.

Gmina Zarszyn

* 1 września w Jaćmierzu, na teren prywatny weszło dwóch mężczyzn prawdopodobnie w poszukiwaniu paliwa. Sprawcy odkręcili 6 plastikowych baniek z chemią zasadową i chemią kwaśną, po czym z każdej z bańki wylali część zawartości na ziemię. Straty oszacowano na kwotę 520 zł.

Oprac. Tomek Majdosz