Spływ kajakowy „Bieszczadzkie kajakowanie po Jeziorze Solińskim”

Spływ kajakowy to stały punkt programu cyklu wycieczek wakacyjno-niedzielnych organizowanych przez PTTK Sanok. I tym razem kajakarzy nie zniechęciła pogoda. W myśl „że przy dobrej pogodzie to każdy może pływać, a przy złej trzeba się po prostu dobrze przygotować”… na miejsce zbiórki stawiło się nieustraszone 22 osoby.

Trasa przepływała po bieszczadzkim morzu –  czyli Jeziorze Solińskim przez miejscowości Polańczyk, Solina, Werlas oraz dookoła wysp Zajęczej i Energetyk.
To zupełnie inna perspektywa zwiedzania okolic jeziora i spędzania wolnego czasu. Z tafli wody góry mają dużo większy majestat. A jak się troszkę poruszamy to nawet zimna nie czuć – komentowali uczestnicy.
Gościem specjalnym był 12-krotny Mistrz Świata w kajakarstwie – Tadeusz Rek.
– Jestem pod wrażeniem atmosfery tu panującej, zaangażowania przewodników górskich i instruktorów kajakarstwa w działalność społeczną. Miło mi szczególnie, że w tej licznej grupie turystów jest tak wiele kobiet i dzieci – komentuje Tadeusz Rek
Pomimo że zielone wzgórza schowały się pod kołderką mgieł humory wszystkim dopisywał, a nawet znaleźli się śmiałkowie chętni na kąpiel i pływanie w ciepłej wodzie jeziora.
Sabina Pelc -Szuryn

Fot. – kajaki – Jakub Szuryn – TurizmuSan