Nadzwyczajna sesja w mieście – dobre wieści dla Wójtostwa

Na zwołanej 12 września nadzwyczajnej, XL sesji Rady Miasta VII kadencji rozpatrywano wniosek Burmistrza Miasta Sanoka o wyrażenie zgody na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych nr G117042R (ul. Kwiatowa), G117063R, G117061R (ul. Młynarska) w Sanoku” oraz o zabezpieczenie w budżecie w 2018 roku środków finansowych na jego realizację.

Remont ulic Kwiatowej i Młynarskiej ma otrzymać dofinansowanie z tzw. „schetynówek”; wnioski o nie samorządy składają do 15 września.
Na sesji wnioskowano o zabezpieczenie w budżecie kwoty 1 mln 300 tys. zł. Całość inwestycji – remont ponad 1000 m drogi plus chodniki i oświetlenie – przekroczy 2 mln zł.
O tym jak ważna to inwestycja, świadczyło głosowanie: wszyscy radni podnieśli rękę „za” remontem Młynarskiej i Kwiatowej. Teraz trzeba kibicować, żeby wniosek złożony do wojewody uzyskał odpowiednią liczbę punktów. Mieszkańcy czekają na naprawę tych ulic kilka dobrych lat. Rada Dzielnicy wielokrotnie o potrzebę takiego remontu występowała. W 2016 r. mieszkańcy Młynarskiej złozyli wniosek do Budżetu Obywatelskiego o remont chodnika. Trochę się niepokoimy, że zmieniły się zasady punktowania wniosków, ale jesteśmy dobrej myśli. Skoro udało się Błoniom, udało się Dąbrówce, to może i Wójtostwu los będzie sprzyjał – mówił po sesji radny Adam Ryniak, przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Pod koniec obrad Zbigniew Daszyk zaproponował, aby Gmina Miasta Sanoka wspomogła gminy, które ucierpiały z powodu nawałnic. – Pomoc zaoferowało Jasło i Gorzyce – uzasadniał swoją propozycję przewodniczący Rady, poparty przez burmistrza Edwarda Olejkę.
Radni postanowili poruszyć temat symbolicznej pomocy finansowej (15 – 20 tys. zł) na kolejnym posiedzeniu, które odbędzie się 21 września.