Kronika Straży Miejskiej

Wrzesień

* 1 września o godz. 14:25 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że z okna jednego z mieszkań przy ulicy Wąskiej wyrzucone zostały niedopałki po papierosach oraz szklana butelka. W toku przeprowadzonych czynności wyjaśniających ustalony został sprawca zdarzenia, który za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.

* 8 września o godz. 16:20 funkcjonariusze patrolując osiedle Błonie zauważyli na ulicy Pruga-Ketlinga w rejonie garaży grupę osób spożywających alkohol. Po sprawdzeniu okazało się, że były one notowane za podobne wykroczenia w tym samym miejscu, dlatego też odstąpiono od nałożenia mandatów karnych, a sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Kilkanaście minut później strażnicy otrzymali zgłoszenie, że przed jednym ze sklepów na ulicy Kochanowskiego 3 mężczyzn spożywa alkohol oraz zaczepia klientów sklepu. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze nałożyli na mężczyzn mandaty karne.

* 11 września o godz. 11:55 wpłynęło zgłoszenie, że na chodniku przed pawilonem handlowym przy ulicy Mickiewicza leżą dwie pijane osoby. 37-latek i jego 44- letni kompan dobrze znani funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji, po przebudzeniu zostali odwiezieni do miejsca zamieszkania. Wobec osób prowadzone są czynności wyjaśniające.

* 12 września kobieta poinformowała, że na ulicy Dworcowej znalazła psa prawdopodobnie potrąconego przez samochód. Strażnicy interweniujący na miejscu wezwali weterynarza, który zabrał zwierzę do schroniska w Lesku.

* 15 września około godz. 13:00 dyżurny policji przekazał do Straży Miejskiej interwencję dotyczącą zakłócania spokoju i porządku publicznego przy ulicy Feliksa Gieli. Jak się okazało, 60-letni bezdomny zaczepiał przechodniów oraz głośno wykrzykiwał wulgaryzmy. Po ujęciu przez strażników, mężczyzna został przewieziony na PDOZ KPP w Sanoku, celem wytrzeźwienia. Przeciwko mężczyźnie skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sanoku.

* 19 września o godz. 17:55 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z budynków przy ul. Kościuszki prawdopodobnie spalane są w piecu substancje niedozwolone. Na miejsce skierowany został patrol z funkcjonariuszami posiadającymi specjalistyczne przeszkolenie. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

* 21 września o godz. 21.00 Straż Miejska podejmowała interwencję w dość nietypowej sprawie. W rejonie jednej ze stacji paliw przy ul. Lipińskiego pojawiły się dwa konie chodzące luzem w pobliżu drogi. Funkcjonariuszom udało się ustalić dane właściciela koni, który zabrał parę do swojej stajni.

* 22 września dyżurny otrzymał powiadomienie od dyspozytora medycznego, że na ulicy Sienkiewicza przed budynkiem Urzędu Skarbowego znajduje się osoba z atakiem epilepsji. Na miejscu strażnicy udzielili pomocy 34-latkowi, zajmując się nim do momentu przyjazdu pogotowia.

* 27 września o godz. 19:10 funkcjonariusze wykonując obchód Śródmieścia zauważyli na ulicy Franciszkańskiej mężczyznę, który załatwiał potrzeby fizjologiczne na elewację budynku. Jak się okazało, 56-latek znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Obecnie prowadzone są czynności w sprawie.