Pieniądze dla sanockiego szpitala: konferencja prasowa posłów i starosty

Posłowie Piotr Babinetz i Piotr Uruski oraz starosta Roman Konieczny spotkali się
w piątek 20 października z dziennikarzami w Sali Gobelinowej. Tematem konferencji była informacja o przekazaniu 10 mln zł z rezerw budżetu państwa dla sanockiego szpitala. Dzięki tej sumie będzie się mógł rozpocząć I etap planowanej rozbudowy
i przebudowy istniejącego budynku głównego szpitala w Sanoku – blok operacyjny. „Spotkaliśmy się, żeby powiedzieć o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii szpitala” – mówił starosta Roman Konieczny.

Obaj posłowie wspomnieli o tym, jak bardzo zostali zaskoczeni informacją sprzed kilku tygodni, o tym że sanocki szpital, jako jeden z trzech w województwie podkarpackim, nie otrzymał dofinansowania.
Natychmiast podjęto starania, aby jednak pozyskać środki. Motorem tych działań był starosta Roman Konieczny. Jego zabiegi i apele do różnych środowisk doprowadziły to tego, że możemy się spotkac i przekazać dobre wiadomości – mówił poseł Piotr Babinetz.

Poseł Piotr Uruski wspomniał o rozmowach, jakie w sprawie pozyskania pieniędzy dla szpitala prowadzono u marszałka województwa Władysława Ortyla, u wicemarszałków,
o wsparciu burmistrza Tadeusza Pióro, zaangażowaniu dyrektora Henryka Przybycienia.

– Cieszymy się z tego, co się stało: że Sanok będzie mógł mieć dobry, nowoczesny blok operacyjny – mówił poseł Piotr Uruski.

Starosta dziękował posłom w imieniu wszystkich mieszkańcow powiatu sanockiego.
10 mln to ogromna kwota, ale na nowoczesny blok operacyjny potrzeba drugie tyle. Starosta stwierdził, że kredyt jest jedną z możliwości, na jaką może się zdecydować zarząd powiatu.

Ponieważ konferencja odbywała się w Sali Gobelinowej sanockiego zamku, zapytaliśmy posła Piotra Babinetza o finansową przyszłość Muzeum Historycznego.
Muzeum jest tematem rozmów, także i moich rozmów z marszałkiem województwa. Pozytywne decyzje, jeśli chodzi o zwiększenie dofinansowania były już kiedyś, dawno temu zapowiadane i mam nadzieję, że zapadną. Wszystko zmierza w kierunku pozytywnego rozwiązania – powiedział poseł Babinetz.
Do tematu konferencji wrócimy w „Tygodniku Sanockim” za tydzień.