Łukasz Radożycki podsumowuje 3 lata kadencji

Redakcja „Tygodnika Sanockiego” poprosiła radnych miejskich o podsumowanie kadencji. Wszystkim zadaliśmy te same pytania: o najważniejsze decyzje i o te, które, z ich punktu widzenia, były niekonieczne, o współpracę z władzą wykonawczą, o pracę na rzecz wyborców z okręgu i o najważniejsze decyzje, jakie powinny zapaść w ostatnim roku działalności obecnej Rady. W piątkowym numerze gazety popełniliśmy błąd niewybaczalny – ale tylko martwym się nie przytrafia – nazywając radnego Łukasza imieniem jego brata Jakuba. Radnego Łukasza Radożyckiego za pomyłkę przepraszamy. Poniżej publikujemy wypowiedź Radnego, taką, jaka ukazała się w ostatnim wydaniu gazety.

Łukasz Radożycki: Jestem Radnym Miasta Sanoka VII kadencji . W Radzie Miasta reprezentuję mieszkańców z okręgu wyborczego nr 12 w dzielnicy Wójtostwo. Jestem najmłodszym Radnym  Miasta Sanoka. Jestem Przewodniczącym  Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. W Radzie Miasta pracuję  w 3 komisjach: Komisji Infrastruktury Miejskiej, Komisji  Oświaty Kultury Sportu i Turystyki oraz w Komisji  Rewizyjnej.

Za ważne i strategiczne decyzje uważam :

Budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu ( kompleks Basenów wraz z całym zapleczem ) – mieszkańcy na tę inwestycję czekali bardzo długo i jest bardzo potrzebna .

– Modernizację Stadionu „Wierchy” – w pierwszej kolejności  decyzją radnych uchwaliliśmy zmianę studium i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego stadionu przy ul. Żwirki i Wigury, tym samym utrzymując jego dotychczasową funkcję, a nie przeznaczając ten teren pod budowę kolejnej Galerii Handlowej. Pierwszy etap modernizacji stadionu już został zakończony , kolejny obejmujący bieżnię tartanową  ruszy lada moment , w planach jest także m.in.  oświetlenie stadionu i infrastruktura  lekkoatletyczna oraz telebim. Stadion zmieni się na pewno nie do poznania i będzie służyć wszystkim mieszkańcom.

– Remont i Modernizacja Dworca Autobusowego – Sanok potrzebuje nowoczesnego dworca autobusowego , który będzie skupiał wszystkich przewoźników a mieszkańcy i turyści nie będą musieli  się zastanawiać i latać z miejsca na miejsce szukając skąd odjeżdża ich bus czy autobus .

– Budowa obwodnicy miasta Sanoka- decyzje o jej budowie i przebiegu zapadły wcześniej , ale dzięki staraniom Burmistrza wspierane przez Radę Miasta udało się zdobyć około 18 mln zł dofinansowania na budowę łącznika od ronda Beksińskiego do obwodnicy.

– Modernizację i Remonty chodników i dróg w każdej dzielnicy Sanoka

Na wszystkie te inwestycje udało się zdobyć zewnętrzne dofinansowanie, co na pewno jest dużym sukcesem.  Co do decyzji  Rady , które były niepotrzebne to nie przypominam sobie, żeby takie były.

Współpraca  Rady z władzą wykonawczą moim zdaniem układa się bardzo dobrze. Radni co roku dokonują oceny pracy  Burmistrza  poprzez głosowanie nad udzieleniem  Absolutorium , które Burmistrz  co roku otrzymuje .

 Moją dotychczasową działalność w obecnej kadencji  Rady Miasta mogę uznać za udaną.

W moim okręgu wyborczym nr 12 dzięki  moim wnioskom i zabiegom udało się:

  • W 2015r. wyremontować łącznik pieszy od ul. Armii Krajowej do ul. Mickiewicza poprzez położenie nowej nakładki asfaltowej
  • W 2016r. remont drogi poprzez poszerzenie i wykonanie nowej nakładki asfaltowej  na ul. Armii Krajowej, na której  przez wiele lat były tylko łatane dziury
  • W 2017r. remont chodników na ul. Armii Krajowej , który kilka dni temu się rozpoczął . Chodniki zostaną wyremontowane po dwóch stronach ulicy od Traugutta do Sklepu Jagoda przy ul. Poprzecznej
  • Doposażono plac zabaw w nowe urządzenia zabawowe dla dzieci na Ogródku Jordanowskim przy ul. Langiewicza i dokonano nasadzenia drzew. Mam nadzieję, że w kolejnym roku boisko sportowe na tym ogródku doczeka się modernizacji i kontynuowane będzie dalsze doposażenie placu zabaw.
  • W bieżącym roku na ul. Traugutta zostanie wymienione oświetlenie m.in. latarnia będzie na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Traugutta.
  • Dzięki dobrej współpracy z SPGK dostosowaliśmy rozkład jazdy autobusów MKS do uwag zgłaszanych mi przez mieszkańców tej dzielnicy.

W kolejnych latach będę zabiegał o kolejne remonty chodników w moim okręgu wyborczym i rozwiązania problemu braku miejsc parkingowych przy ul. Traugutta 21 oraz modernizację Ogródka Jordanowskiego przy ul. Langiewicza.

Planując budżet na 2018 r. trzeba najbardziej pamiętać o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych strategicznych dla miasta , które musimy zrealizować.

Mam nadzieję ze mieszkańcy Sanoka są zadowoleni z naszej dotychczasowej pracy i decyzji. Ze swej strony mogę zagwarantować dalszą uczciwą i ciężką pracę na rzecz Królewskiego Wolnego Miasta Sanoka.

Łukasz Radożycki

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj