Święto Niepodległości – ulicami Sanoka przeszedł biało-czerwony korowód

Biało-czerwone flagi, także te na latarniach przymocowane według zaleceń ustawy, białe i czerwone baloniki, kotyliony w barwach narodowych: tegoroczne obchody Święta Niepodległości pod każdym względem: pogody, organizacji, kolorystyki i frekwencji prezentowały się atrakcyjnie, co najlepiej obrazują zdjęcia, do których oglądania zachęcamy wszystkich: tych, którzy 11 listopada paradowali ulicami miasta i tych, którzy w południe pozostali w domach…

Po mszy św. w sanockiej farze uformował się barwny pochód, prowadzony przez orkiestrę, i ruszył ulicami – najpierw pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie złożono wieniec, potem na cmentarz.

Na cmentarzu składano wiązanki i wieńce w hołdzie tym, którzy na szańcach niepodległej ojczyzny przelewali krew. Odbył się apel poległych.

„Nie zapominajmy dziś, 11 listopada, że jest to czas radosny. Że odzyskanie Niepodległości to nie tylko smutek i żal po tych, którzy polegli, ale też radość – że my możemy żyć w wolnym kraju, że nasze dzieci i wnuki rodzą się i wychowują w niepodległej Polsce i nie musza się ukrywać ze swoją mową, wiara i historią” – mówił burmistrz Tadeusz Pióro.

Więcej o obchodach Święta Niepodległości w najbliższy piątek w „Tygodniku Sanockim”.