Dokąd 17 listopada? Koncert, teatr, a może wykład?

Poeci z Kanady w MBP

Roman Sabo urodził się w 1957 r. Lesku, Andrzej Busza w 1938 r. w Krakowie. Obu los zawiódł do Kanady. Obaj mają za sobą doświadczenie pracy na uniwersytecie. Piszą wiersze.

Do Polski przyjechali na zaproszenie polonistów z Uniwersytetu Rzeszowskiego; do Sanoka – by odwiedzić Janusza Szubera.

Na spotkanie z Andrzejem Buszą i Romanem Sabą zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna i „Tygodnik Sanocki”. Poeci polscy z Kanady zaprezentują swoje najnowsze tomy: Andrzej Busza – „Atol”, Roman Sabo – „Podwórko”. Prowadzenie prof. Janusz Pasterski.

Piątek 17 listopada, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna.

I LO Koncert Charytatywny

17 listopada o godz. 16.30 w Sanockim Domu Kultury rozpocznie się koncert charytatywny organizowany przez społeczność I Liceum Ogólnokształcącego na rzecz akcji „Mikołaj”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Wychowawczych im. ks. Wiesława Siwca. W programie występy wokalne, instrumentalne i taneczne. Bezpłatne wejściówki do odebrania w I LO.

Spotkanie z ks. Wojciechem Lemańskim

17 listopada o godz 18.00 w hotelu BONA odbędzie się spotkanie otwarte z ks. Wojciechem Lemańskim.Ksiądz Lemański to ksiądz, który jest zawsze blisko potrzebujących. Nie może nosić sutanny, codziennie odprawia mszę w domu i spowiada umierających, tyle mu wolno.

Za dążenie do prawdy i za to, że ma swoje zdanie, otrzymał karę suspensy.

Spotkanie odbędzie się w Sanoku w Hotelu “BONA”, przy ul. Białogórskiej 47 o godz. 18:00 w dniu 17.11.2017.

Noc z Teatrem w BWA Galerii Sanockiej

BWA Galeria Sanocka zaprasza na Noc z Teatrem

17.11 początek godzina 19.00

wstęp: wejściówki w cenie 5 zł do odebrania w BWA od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00, sobota 10.00 – 14.00

„ZAWIESZENI” – Teatr Pierwszego Kontaktu – Lublin

Tytułowi „zawieszeni” to para, która nie może się porozumieć.
Bohaterowie – kobieta i mężczyzna mają jeden cel: wyjść z miejsca, gdzie ktoś ich uwięził. Żeby tego dokonać, muszą zacząć ze sobą szczerze rozmawiać – to okazuje się najtrudniejsze. Ich wysiłkom, przygląda się z góry „wielki niemy brat”. „Zawieszeni” to spektakl o nas, o naszej niemocy, nieumiejętności w codziennym porozumiewaniu.

Scenariusz, reżyseria: Tomasz Załucki
Występują: Magdalena Mazurek-Chlebuś, Paweł Pasieczny

Teatr Pierwszego Kontaktu to zespół teatralny od 11 lat działającym na lubelskim rynku teatralnym.

Reżyser i twórca teatru – Tomasz Załucki jest m.in. laureatem dwóch nagród za reżyserię oraz stypendystą Prezydenta Miasta Lublina z 2016 roku.

Spektakl adeptów Studia Sztuki Bogusława Słupczyńskiego – „Wariat I Zakonnica” wg. St. I. Witkiewicza

W „Wariacie i Zakonnicy”, w przeciwieństwie do poprzednich dramatów Witkacego nie znajdziemy rewolucji politycznej jako takiej. Jednak umieszczenia głównego bohatera dramatu (Walpurga, dekadenckiego poety) w szpitalu psychiatrycznym i kaftanie bezpieczeństwa możemy odczytywać jako metaforę, poprzez którą autor daje wyraz swojemu buntowi przeciwko wszelkim systemom (społecznym, filozoficznym, naukowym) ograniczającym jednostkę. Sam obłęd był dla Witkacego trwającą całe życie obsesją, co sprawia, że źródła „Wariata i Zakonnicy” są głęboko ukryte w życiu i osobowości twórczej autora, co wpływa na niezwykłą siłę sceniczną utworu.

Reżyseria: Bogusław Słupczyński

Występują:

Walpurg: Przemysław Sikorski
Siostra Anna: Anna Wojtyna
Siostra Barbara przełożona: Magdalena Kapalska
Dr Grün: Katarzyna Frydrychowicz
Dr Jan Burdygiel: Rafał Soliński

Studio Sztuki to formuła działalności artystycznej, w której jedną z aktywności jest edukacja teatralna dla dorosłych.

Do Studia przychodzą osoby, które chcą zrealizować swoje ambicje, potrzeby twórcze.

Koło Przewodników PTTK w Sanoku zaprasza na otwarty wykład szkoleniowy Kol. Dr Łukasza Bajdy pod tytułem „Wprowadzenie do heraldyki i genealogii”