11 nowych autosanów i stacja tankowania gazu

W Sali Herbowej podpisano ważną umowę. Autosan, PGNiG oraz Gmina Miasta Sanoka – dla wygody mieszkańców i poprawy jakości powietrza

Burmistrz Tadeusz Pióro, prezes Michał Stachura podpisali umowę na dostawę autobusów: będą – jak powiedział sam prezes, zastrzegając, że posłuży się obrazowym kolokwializmem – „na full-wypasie” i nie będą wydzielały trujących spalin; wyjadą na ulice Sanoka najpóźniej w październiku za rok.

– Gdy tylko przyszedłem do pracy w Autosanie, pomyślałem o tym, że nie wyobrażam sobie, by po Sanoku jeździły inne autobusy, niż te wyprodukowane u nas – mówił prezes Stachura, dodając, że bardzo dobrze współpracuje mu się z miastem, z burmistrzem, a Sanokiem jest zauroczony.
Przedstawiciele PGNiG podpisali umowę z reprezentującym Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prezesem Magrytą na lokalizację stacji i dostawę gazu dla zamówionych w Autosanie autobusów.

– Z tej stacji będą korzystać nie tylko autobusy naszej miejskiej komunikacji, ale będą z niej mogli też korzystać turyści czy mieszkańcy, którzy takiego napędu dla swoich aut będą potrzebować – mówił burmistrz Tadeusz Pióro. Burmistrz przypomniał, że zakupy autobusów w Autosanie są możliwe dzięki środkom, przyznanym z województwa w ramach MOF-u (Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego).

Podpisanie umowy to ważny dzień dla Sanoka. Miło patrzeć na uśmiechniętego prezesa Stachurę, który chyba poczuł, że zakład pod jego kierownictwem wychodzi na prostą (wczoraj podpisano ważną umowę na dostawę czterech autobusów elektrycznych do Niemiec), na burmistrza i na przedstawicieli PGNiG, którzy cieszą się, że wspólnie uda im się zrobić krok w kierunku poprawy jakości powietrza. Krok jeden z pierwszych, ale mamy nadzieję, że nie ostatni.
Więcej na temat konferencji w Sali Herbowej w najbliższym wydaniu „Tygodnika Sanockiego”. Zapraszamy do kiosków i saloników prasowych, a tymczasem – do obejrzenia zdjęć.