BWA Galeria Sanocka zaprasza na projekcję filmu "FC Roma"

BWA Galeria Sanocka zaprasza na projekcję filmu”FC Roma”

reż. Tomáš Bojar, Rozálie Kohoutová | Czechy 2016 | 76’

termin: 02.12
godzina: 17.30
wstęp: bezpłatny
miejsce: BWA Galeria Sanocka, Rynek 14

Opis filmu:
W 2015 roku do rozgrywek najniższej czeskiej ligi piłkarskiej dopuszczony został wyjątkowy klub: FC Roma, który składa się wyłącznie z graczy narodowości romskiej. Mimo, że każdy miłośnik piłki nożnej zna kampanię UEFA „Powiedz NIE rasizmowi”, wciąż są miejsca, gdzie nie wszyscy piłkarze są równo traktowani na boisku. Mniejszość romska nie cieszy się dużym poparciem w Czechach, dlatego inne kluby nieustannie odmawiają gry z drużyną romską. FC Roma większość meczy wygrywa więc… walkowerem. Film pokazuje niesamowitą siłę, z jaką trener drużyny i jeden z graczy starają się przekonać inne kluby do stoczenia prawdziwej walki na boisku. Równocześnie spotykają się również z władzami lokalnymi, które mogłyby pomóc w przekonaniu innych drużyn do czystej walki. Film, który pokazuje jak ważny w przełamywaniu barier mógłby być sport, gdyby wszyscy chcieli przestrzegać reguł fair play.

KineDok. Lato – Jesień to unikalny klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego.
W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności pokazywane są wybrane przez organizatorów europejskie filmy dokumentalne, prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych Inicjatorem projektu jest Instytut Filmu Dokumentalnego w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Creative Europe Media, Visegrad Fund, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017. W Sanoku pokazy w ramach alternatywnej platformy dystrybucyjnej KineDok, odbywają się w Galerii BWA. Udział w projekcjach jest bezpłatny. Opisy filmów i plan projekcji można znaleźć na stronie kinedok.net

Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj