Korytarze szpitalne pełne kolorowych balonów i śmiechu dzieci.

Zabawy, gry, klocki, kolorowanki, słodkości, bańki mydlane, tańce a także nauka pierwszej pomocy i pokazy ratownictwa medycznego. Wymalowane twarze w ulubionych bohaterów.

Tak dzisiaj wyglądały korytarze sanockiego szpitala w ramach Akcji Bajkowa Sobota”. To wszystko za sprawą ekipy medycznej oddziału dziecięcego w Sanoku, wolontariuszy z sanockiego PWSZ, Akademii Małego Geniusza, uczniów z Medycznej Szkoły Policealnej oraz ekipy Sanitasu.

„ Na przełomie ostatnich miesięcy, do Sanitasu napływało wiele pytań od rodziców z terenów wiejskich, czy idąc wzorem lat ubiegłych odbędzie się akcja bezpłatnych badan dla dzieci. Wychodząc na przecie tym oczekiwaniom, rozpoczęliśmy rozmowy z personelem sanockiego oddziału dziecięcego, który z przyjemnością podjął wyzwanie, później w imieniu gmin powiatu sanockiego, prosiliśmy o zgodę Dyrektora Sanockiego Szpitala. Chcieliśmy aby tym razem to dzieci z terenów wiejskich, miały szansę i ułatwiony dostęp do takich badań. Do współpracy włączyli się Włodarze Gmin”. – Anna Nowakowska- Sanitas

„W tym roku Bajkowa Sobota stała się niejako prezentem mikołajkowym dla dzieci z obszarów wiejskich powiatu sanockiego. Z roku na rok frekwencja oraz liczba udzielanych porad w ramach naszej akcji systematycznie wzrasta. W tym roku udzielaliśmy ponad 80 porad z zakresu pulmonologii dziecięcej, laryngologii dziecięcej oraz konsultacji pediatrycznych i neurologicznych a także wykonaliśmy ponad 100 badań ultrasonograficznych. Do dalszej diagnostyki skierowaliśmy ośmioro dzieci. Z każdym rokiem przekonujemy się że organizowanie takiej akcji ma sens i jest potrzebne a utwierdzają nas w tym przekonaniu uśmiechy na twarzach naszych małych pacjentów oraz ich rodziców.” – Przemysław Galej, Ordynator Oddziału Dziecięcego w Sanoku.

„Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i personelu oddziału dziecięcego. To ludzie z ogromną radością w sercach, dobrem i profesjonalizmem. To ludzie z powołaniem, którzy dobro dzieci przedkładają nad swój prywatny czas. Współtworzenie z nimi takich Akcji już od lat to dla nas czysta przyjemność i radość. ” – Joanna Cieśla, Stowarzyszenie SANITAS

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że taka akcja dzieje się w wolny od pracy dzień. Przyjechaliśmy całą rodziną i wszystkie dzieci skorzystają z badań. Dodatkowym atutem akcji są atrakcje dla dzieci. Dzieci nie czuły się jak w szpitalu, mogły się bawić, miały malowane buzie. Te, które boją się wizyt u lekarza mogły to lżej przeżyć.” – relacjonowała Bajkową Sobotę jedna z mam.

Jak widać akcja wyjątkowo udana!

Fotogaleria: Anita i Oskar Niemiec

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj