Otwarcie Przedszkola nr 3

Jedno z najnowocześniejszych przedszkoli na Podkarpaciu zostało oficjalne otwarte

Uroczyste przecięcie wstęgi, 8 grudnia, w nowym budynku Samorządowego Przedszkola nr 3 przy ulicy Kochanowskiego 2 dokonali: gospodarz miasta Tadeusz Pióro, jego zastępcy Stanisław Chęć, Edward Olejko, dyrektorka placówki Małgorzata Pietrzycka, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Daszyk, skarbnik Bogdan Florek oraz prezes SPGM – wykonawca prac adaptacyjnych, Jan Paszkiewicz.

Wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli Rady Rodziców, samorządowców, dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków.
Maluchy z okazji hucznego otwarcia, pod okiem opiekunek, zaprezentowały tańce narodowe i ludowe: kujawiaki, mazurki, polonezy. Recytowane były także wierszyki. Duże zainteresowanie wzbudziła rymowanka o budowie nowego przedszkola.

W trakcie przemówienia burmistrz Tadeusz Pióro wspomniał o trudnościach lokalowych przedszkola, które kończy symboliczne otwarcie nowego budynku. Jednocześnie gospodarz miasta mówił, o tym, że waz z otwarcie nowego budynku placówki, która docelowo pomieści 12 oddziałów przedszkolnych, kilka żłobkowych, w Sanoku problem z zapisami dzieci do żłobków i przedszkoli na długie lata został zażegnany. Podczas uroczystości burmistrz Tadeusz Pióro w imieniu swoim i samorządowców wręczył dyrektorce Małgorzacie Pietrzyckiej ikonę Matki Boskiej wraz z łakociami dla dzieci. Z kolei gospodarz miasta, jego zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, skarbnik i prezes SPGM otrzymali pamiątkowe fotografie dzieci z przedszkola w kształcie serca, laurki i symboliczne dyplomy Przyjaciół Samorządowego Przedszkola nr 3.
Na zakończenie zebrani goście mogli zobaczyć nowe sale przedszkolne wraz z sanitariami, szatnią i nową klatkę schodową.

Tomek Majdosz