SANITAS przeprowadził już siódmą edycję „Mikołajkowej Niezapominajki”.

Nie od dzisiaj wiadomo, jak potrzebne w walce z chorobą jest pozytywne myślenie. Z istoty optymizmu w trudnych momentach ludzkiej egzystencji najlepiej zdają sobie sprawę ci, którzy się w nich nie poddali i z boju o życie wyszli zwycięsko. Taką osobą jest założycielka stowarzyszenia Sanitas, która od siedmiu lat wraz z wolontariuszami – w przededniu Świąt Bożego Narodzenia – próbuje wnieść ducha radości i nadziei w szpitalne mury.

Wraz z Mikołajem i jego szaloną ekipą zawitali w progi Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie, gdzie już czekali pomocnicy pod przewodnictwem Joli Sawickiej – (koordynator oddziału dziennego chemioterapii i hematologii onkologicznej). Jak co roku wizycie Mikołaja i jego ekipy, towarzyszy dużo wzruszeń, radości i emocji. Uściskom i łzom radości nie było końca. Każda kolejna sala zaskakiwała ekipę Mikołaja radością i sympatią a nawet……talentami. Nie sposób bowiem nie wspomnieć o cudownie uzdolnionych pacjentkach, które umilając sobie czas na oddziale, tworzą wspólnie przepiękne kwiaty z bibuły. Pacjenci nie szczędzili słów wdzięczności i pochwał. Każdy pacjent chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ekipą Mikołaja.

– Mamy nadzieję, że swoją obecnością i upominkami, choć trochę rozjaśniliśmy ten trudny czas w chorobie. Nie wolno zapomnieć o tych, którzy zamiast przygotowywać się do świąt w rodzinnym gronie, toczą największą i najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Walkę o zdrowie i niekiedy o życie. Te coroczne spotkania z pacjentami są niezwykle ważne zarówno dla nich jak i dal nas. To coroczny bożonarodzeniowy cud. Każdy uśmiech na kolejnych salach to magia Pierwszej Gwiazdki. – skomentowała Ania Nowakowska.

Ekipa Mikołaja odwiedziła również oddziały onkologiczne w Przemyślu, Jaśle, Gorlicach, Rzeszowie, hospicjum dziecięce w Rzeszowie, Poznaniu Krakowie i Warszawie.
Wszystkim pacjentom życzymy szybkiego powrotu do formy oraz na co dzień takiego uśmiechu jak podczas Ekipy Mikołaja.

Fotogaleria: Anita i Oskar Niemiec

ew

Zdjęcia Anita Niemiec, Oskar Niemiec