FERIE Z TECHNIKĄ W „MECHANIKU”
DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kochasz klocki LEGO? Chcesz sam zbudować robota z LEGO i powalczyć nim na arenie? Chcesz pobawić się drukarką 3D i zobaczyć jakie ma możliwości? A może sam zaprojektujesz układ elektroniczny i zmontujesz go w dobrze wyposażonej pracowni, przy użyciu nowoczesnych narzędzi? Możesz spędzić dwa wyjątkowe tygodnie z profesjonalnym sprzętem i profesjonalistami – nauczycielami przedmiotów zawodowych w najstarszej szkole technicznej w Sanoku.

Zespół Szkół Mechanicznych zaprasza do udziału w BEZPŁATNYCH zajęciach, które będą miały formę praktycznych warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję, poprzez praktykę,  zrozumieć skomplikowane zagadnienia z informatyki, elektroniki i mechaniki, poznać świat nowoczesnej techniki oraz rozwinąć zdolności kreatywnego myślenia.
Na zajęcia zapraszają doświadczeni i lubiani przez młodzież nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku- Bogdan Buczek, Marek Chimiak i Piotr Naumowicz.

„Wkrótce staniesz przed koniecznością wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, więc zamiast siedzieć w domu, przed telewizorem lub bezproduktywnie „na fejsie” – skorzystaj z naszej oferty. Łączymy naukę i pasję, pomagamy rozwinąć zainteresowania, byś mógł w przyszłości zdobyć wymarzoną pracę. Kto wie? Może będziesz przyszłym finalistą olimpiady technicznej? To przepustka do świata techniki i nauki” – zachęcają organizatorzy.

Zapisy w sekretariacie szkoły od 15.01.2018 do 26.01.2018 pod numerem telefonu 13 46 53 951 lub osobiście. Liczba miejsc ograniczona.
Adres: Zespół Szkół nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15, 38-500 Sanok

TYDZIEŃ 1
„MODELOWANIE I DRUK 3D”

Zajęcia w poniedziałek i środę (29.01.2018 i 31.01.2018) godz. 9:00-12:00
– wprowadzenie do druku 3D
– przygotowanie plików do druku
– trzy sposoby na tworzenie modeli
– modelowanie bryłowe w programie INVENTOR
Zajęcia poprowadzi pan Marek Chimiak- nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych, samochodowych i teleinformatycznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, nagrodzony w 2016 r. Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, dwukrotnie (2008 i 2017) Nagrodą Starosty Sanockiego oraz licznymi nagrodami dyrektora. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.
„PRAKTYCZNY KURS ELEKTRONIKI”

Zajęcia we wtorek i czwartek (30.01.2018 i 01.02.2018) godz. 9:00-13:00
– projektowanie płytek drukowych za pomocą programu TINA
– wykonywanie płytek drukowych
– lutowanie elementów elektronicznych
Na kursie uczestnik indywidualnie wykona prosty układ elektroniczny.
Zajęcia poprowadzi pan Piotr Naumowicz- nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, młody duch zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w ZS2, przewodniczący zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w mechaniku, nauczyciel z pasją, lubiany i ceniony przez uczniów. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

TYDZIEŃ 2
„Konstruowanie i programowanie robotów LEGO MINDSTORMS EV3”

Zajęcia we wtorek i czwartek (06.02.2018 i 08.02.2018) godz. 9:00-10:30 budowanie robotów i pojazdów z najnowszej generacji klocków Lego, kierowanie i sterowanie robotem za pomocą telefonu komórkowego, programowanie robota w języku programowania graficznego. Każdy uczestnik pozna zasady konstruowania i sterowania robotem. Zajęcia poprowadzi pan Bogdan Buczek- nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych i elektronicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, odznaczony w 2016 r. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodzony Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2001), Nagrodą Kuratora Oświaty (1994), Nagrodą Starosty Sanockiego (2000) oraz licznymi nagrodami dyrektora. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.
Możesz zapisać się na wszystkie zajęcia lub wybrać te, które najbardziej Cię interesują.